Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
kws 3381
2luoy9d.jpg
 
neki od nas su več rekli onu staru narodnu " nisam toliko bogat da kupujem jeftine stvari " možda su uštedeli 1500po hektaru na hemiji i šta sad kada dođe do ovakvih situacija ko če ti nadoknaditi štetu :sta: niko šteta je moooooooogo veča nego što je bila ušteda
Ovo se desava i kod mene na 2 njive...a sve njive imaju isti tretman...i acetosav plus i glifosav je agrosavin bio...ali to nema veze,jer su neki ljudi koristili i otrove drugih hemijskih kuca,pa opet muke...npr iz "jedne" hemijske kuce kazu da nije problem do otrova(sto me ne cudi odgovor???) nego da je bilo hladno nekoliko dana sa kisnim periodom i da je to posledica...a ko zna sta je oznaka PLUS na Acetosavu i za sta je predvidjen,bice iznenadjen odgovorom,kao sto sam ja bio-i jos uvek jesam...
 
Pa kolke je taj doze išao kad se kukuruz suši?Ljudi se žale da neće korov da se suši sa punim dozama pa dodaju još a ovaj spržio i kukuruz.
doza koju su ljudi koristili varira...nekima je doza bila manja od minimalne,neko srednju dozu,a niko nije prelazio maksimalnu(koja je propisana i koja pise kako na flasi,tako i na listicima u kutiji)
 
Bili malopre ljudi iz Agrozavoda...kazu otrov je u pitanju,bar po ponasanju biljaka koje se jos uvek bore...sumljaju da je muljano sa hemijom,tj sa acetohlorom,posto total iskljucuju,jer on ima delovanje sat vremena na povrsinu i zavrsio je...e sad dal je u pitanju neka serija,tj sarza otrova samo,ili sta vec,uglavnom negde stete nema,a negde katastrofa...
To oni pricaju o totalu a zbog cega je monosanto platio kaznu u Francuskoj ? jer je tvrdio da je biorazgradliv dok nisu utvrdili da se za 60 dana svega 2% razgradi. Pitanje je i kako su ti ljudi oprali svoje prskalice posle primene totala ili posle hemije za suncokret , ima ljudi koji sa 10 l vode operu prskalicu i stalno imaju neke probleme. A tvrde da su dobro oprali prskalicu.
 
kako izgazis?cim zavrsis red okreces,ne gazis preko cele ovratine!ja na svakoj njivi ostavljam po 16 redi zbog kombajna i nemam nikakvih problema sa okretanjem!
 
Ja ostavljam 12 redi ovratine i okrecem isto kao i Mladen87. To sto se pogazi je zanemarljivo malo, spram toga koliko spartanje znaci kukuruzu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh