Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Znaci dogodine, da planiram u Francusku po Pioneer :haha: :osmeh: Sad ozbiljno. Da li neko ima neko na forumu da je kupio u institutu (ZP, NS) i u obicnoj prodavnici da nam uporedi?
 
Ja jesam , uzeo sam u institutu više sorte i uzeo sam u apoteci ZP 600 i 606 pakovanje 75000 zrna . Što sam uzeo u institutu dorađivać je Zemun Polje i nicanje je skoro 100 % a što sam uzeo iz prodavnice dorađivać nije ZP (ne mogu da se setim ko je doradio jer sam bacio deklaraciju ) nicanje je oko 80 % . U ZP sam platio više za seme ali verujem da će i više roditi .
 
takođe u institutu uzimam ali ove godine nisam ali pošto sam sejao ultra hibrid to radi samo institut i tu nema greške niklo kao kod šandora svih 120%:haha:
 
Ja sam ove godine zadovoljan nicanjem ZP semena, kupljeno u prodavnici(606 i 666) sklop je 91%,mozda zato sto je jos uvek novo seme i nema mnogo proslogodisnjeg viska koji ce umesati sa semenom za ovu sezonu.
@spasoje
Za njive gde ti je lezala voda resenje je laka drljaca ,samo pozuri da ne dodje klica do pod koru.
 
Posto sam relativno nov ovde,zeleo bih da pitam koji je razlog slabog razvoja stabljike,na nekoliko mesta mi se to desilo...sejano 16.04. Dekalb 5143 na par mesta po 30 metara jednostavno niklo ali kao da je tek probilo,ostatak dobar,juce prskao majsterom i ne znam da li ce hemija ostetiti taj koji je tek iznikao jer se nije razlistao.Na slici 1 i 3 se vidi kako to izgleda, slika 3 je izbliza a slika 2 i 4 je ovaj "normalni"

http://i46.tinypic.com/330bk7m.jpg
http://i49.tinypic.com/1j53rt.jpg
http://i45.tinypic.com/30w3ypc.jpg
http://i49.tinypic.com/2qlg3o7.jpg
 
Hoće Maister da uvrne listove biće gadno za oko ali će da se izvuče i neče uticati na rod .
 
DKC 5007
img0256la.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 
Da...ali mi nije jasno zasto su se ta ostrva sa tek izniklim pojavila sa tolikim zakasnjenjem,ostali extra napreduje ali sta ovima bi ne znam,pokorica ne verujem da je razlog jer je svuda ista situacija...a sklop je 78 biljaka na 14.28m i to mi nije jasno ispade po hektaru 78000 a sejao sam na 19 cm...trebalo bi da bude oko 75000
 
Meni je institut poslao seme,za ogled.
Od 6 vrecica,3 razlicite dorade Zemun,Kikinda i Srbobran.
Dobrano se popravio,ali mislim da se zezaju sa stvarima koje nisu za zezanje.
photo0086.jpg
 
koliko dana je potrebno da prodje izmedju prskanja i spartanja?posle koliko dana korov usvoji herbicid da bude kaput?
na skoro svim parcelama se uhvatila kora pa hocu malo da razdrmam kukuruz!
 
ako su jednogodisnji sirokolisni korovi, mozes i odmah, a ako su uskolisni, kad otkines biljku, koren treba da je crn, a na preseku treba da se pojavi belicasta tecnost, nesto kao surutka...
 
Negde sam čitao da treba da prođe između 14 i 21 dan sve zavisi od herbicida.Toliko je potrebno herbicidima da siđu u koren i unište korov tek posle tog perioda može da se šparta a da se ne "poništi" dejstvo herbicida.
 
AS54 sijan 24.03., premlatio ga jak mraz ali se oporavio:

25tkhex.jpg


AS54 sijan 02.04., presijavanje

w18dqr.jpg


Imam i AS72 sijanog 30.03. i 01.04. ali je isti kao AS54 sa gornje slike pa da ne zauzimam badava prostor dodatnom slikom. Veoma sam zadovoljan klijanjem i sklopom, sijano je 70.000 biljaka sa mehaničkom OLT (plastične ploče).
 
Poprskao kukuruz sa celebrity plus 200 gr.po jutru plus ekobuster plus 3kg.ureje po jutru.Nadam se da ce celebriti da odradi imam uglavnom popanca i nesto malo palamide u vrtacama.
 
Ako moze ko da mi odgovori na moj gornji post...sklop i izgled slike 3 a prskan hemijom.
Hvala
 
Ako moze ko da mi odgovori na moj gornji post...sklop i izgled slike 3 a prskan hemijom.
Hvala

To ima i kod mene na par mesta i sigurno nije do prskanja, ja sumnjam da je seme otišlo malo preduboko u tom delu reda i da je ono hladno vreme uticalo da sporije niče pa je seme izgubilo energiju a korenov sistem se nije razvio_Od tog nikad neće biti kukuruz, moje mišljenje.Nego mnogo ti gusta setva il se to meni čini. Pozdrav i nesekiraj se.
 
Kako sam naveo sejano na 19cm ali kad prebrojim sklop ispade 78 biljaka na 14.28 kako nemam pojma...po preporuci trebalo je sejati 19 cm a da ispadne oko 73000-74000 biljaka...sklop merio na nekoliko mesta i svuda isto...i da...do prskanja sigurno nije jer sam slikao danas a prskao juce...da deluje hemija treba min. 10 dana
 
Spasoje kod onakvih parcela ko na slici , (ima ih i kod mene) , spas su samo debeli živci. Ujesen samo "projarčiti" , ništa ne orati , .. , spremiti mašine , raniji hibrid i čekati prave uslove u maju , ako treba i krajem maja . U medjuvremenu jedino možda preći totalom ako "začupavi" . Onda kad dodju topli dani , u jednom mahu orati ( još bolje ne orati nego tanjirati dobrom tanjirčom) , spremiti i sijati . U kanale , drenažu i sl. u takvoj zemlji nešto nevjerujem.
 
Kako sam naveo sejano na 19cm ali kad prebrojim sklop ispade 78 biljaka na 14.28 kako nemam pojma...po preporuci trebalo je sejati 19 cm a da ispadne oko 73000-74000 biljaka...sklop merio na nekoliko mesta i svuda isto...i da...do prskanja sigurno nije jer sam slikao danas a prskao juce...da deluje hemija treba min. 10 dana

Što se tiče sklopa ili nije dobro sejalica nameštena (sejano gušće) ili skidači nisi dovoljno vraćeni pa je bacala po dva semena...
 
To je to...izgleda da je na 18.5 tada se dobija taj sklop,nece mu stetiti jer je to preporuka za dobru zemlju...ako i bude laksi klip nadoknadice broj biljaka.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh