Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne bi trebalo da je bolest,nego odlika hibrida ili stres na nesto.
 
na hrvatskom PIONEER sajtu sam pronasao da moze biti od stresa , ako je predjena parcela valjkom pa je zemlja sabijenija nego inace sto moze biti slucaj kod mene a i od manjka fosfora s tim sto je letos uradjena analiza zemjista i predsetveno baceno komleksno yara djubrivo. Navodno nece uticati na prinos a spartam koliko sutra ako kisa obidje
 
Drugari imam jednu njivu od 1 ha koju moram presejati,zeznuo sam se posejao sam seme od prosle godine b23 i pola nije niko.E sad nece li nesto da fali kukuruzu koji cu sad da sejem jer je zemljiste prskano sa acetohlor-rezon.I razmiljam da nakon presejeavanja da celu njivu poprskam totalom,da unisti onaj kukuruz sto je nikao i korov.Sta mislite o mojoj ideji?
 
Ja sam 8 jutara presejao n43 pionir u iste redove, gratis seme od prosle godine njiva je bila oprskana sa valsagard i zeazin a danas uradio sa totalom bilo je i rizomskog sirka i kukuruza kojeg sejalica nije izgurala iz mesta
@pujol ideja nije losa nista kukuruzu nece faliti samo sej i posle total
 
Sincero,sejan 10.04
photo0072.jpg

photo0073.jpg
 
Da li neko ima ovakvih problema sasemenom kukuruza?
08052012319.th.jpg
[/URL][/IMG]
08052012318.th.jpg
[/URL][/IMG]
08052012312.th.jpg
[/URL][/IMG]
08052012311g.th.jpg
[/URL][/IMG]
08052012310.th.jpg
[/URL][/IMG]
08052012316.th.jpg
[/URL][/IMG]
08052012314.th.jpg
[/URL][/IMG]
08052012313.th.jpg
[/URL][/IMG]
 
Poslednja izmena:
danas san obilazio njive dobar je kukuruz. tera 5 negde 6 lis.jedan sto je sajao sa pneumasku nekako dosta retko sveod 30 pa do 40 cm. ja kako sam sejao sa mehanicku ispada malo gusce od njigovo. neznam zasto tako radi. to je onaj isti koji je preoravao njive sredinom marta,. i nije prskao kad je posejao kukuruz . sad nigde travku nema. eto zasto on ore u mart kad svi spremaju za setvu.
 
Korimboss,iz auta i traktora to tako sve lepo izgleda,ali kad se pridje,onda je situacija sasvim drugacija....
sad sam sejao kws i bogami sledeci put,kada mi poklone seme,ali iz uvozne dorade,
ovaj je iz karavukova....od mene ce dobijati samo negativnu reklamu!!!
photo0082.jpg
 
Ja sam danas obilazio njive sejane pre 7 dana, na jednoj parceli mi je neko presao spremacem 3 reda, pa smo je presejali danas ponovo, a na poslednjoj njiv ikoja je sejana u sredu 02.05. je vecina kukuruza nikla, ali ima i nekih koji samo stoje u zemlji, nadam se da ce i taj da nikne uskoro.

2012-05-08-16.jpg

2012-05-08-14.jpg
 
I ja se danas čudio ,otišao danas da totališem neke oaze palamide kad kukuruz sejan 1 i 2 maja skoro sav napolju.S obzirom da sam ga lepo Sahranio (mislim na dubinu) predpostavljao sam da će mu trebati bar 10-tak dana. Ista stvar sa suncokretom sejan 3 maja nikao za sada oko 5-10% nisam ga prskao vratio sam se kući .
 
Korimboss,iz auta i traktora to tako sve lepo izgleda,ali kad se pridje,onda je situacija sasvim drugacija....
sad sam sejao kws i bogami sledeci put,kada mi poklone seme,ali iz uvozne dorade,
ovaj je iz karavukova....od mene ce dobijati samo negativnu reklamu!!!
Idi vidi moj korimbos,nikao 90%,ali mi kity nesto los....
 
Za sad ne mogu da se pozalim na nicanje ni na jednu od tri semenske kuce, DKC, Raifaizen i Maisdur. Svi su nikli preko 95 % i za sad lepo napreduju bez izuzetka.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh