Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
kermes
25fm8gl.jpg
 
dragan18 postavio sliku svog kukuruza,,, pitam profesionalce ,kolko tu ima listova,,,,svako drugačije broji...HVALA na odgovor
 
4 lista i tjera peti. Broji se od dna ali se ne broje gornji koji nemaju "čašice" , zaliske u podnožju lista , tj nebi trebalo brojiti gornja dva lista na ovoj slici.
 
Nebi se složio , broje se svi odozo , čak i ako se neki listić i sasušio , ali se ne broje listovi koji se nisu dokraja formirali , tj koji nemaju vidljive "uši" u bazi lista.
 
Ovaj Draganov kukuruz vec danas ima 6 lista nema tu sta da trazi dikamba,vec calisto ili laudis.Ali cista je njiva pa najbolje ladno pivce do 7 lista onda neki preparat protiv uslokolisnih i spartanje.Naravno posle deset dana od tretmana.
 
I ja glasam za 6 listova. Šesti je u točiru i samo što se nije povio prema dole, tj. na samoj je granici da bude priznat kao potpuno formirani list, a ja lično bih ga smatrao već formiranim. Peti je odavno savijen na dole, samo što se ovde to ne vidi jer ga je vetar prevrnuo na gore.
Ovo moje mišljenje je zasnovano na konstantno istom pitanju o brojanju listova na kukuruzu, upućenom stručnjacima na zimskim predavanjima iz poljoprivrede već više godina iznova...
 
jer normaln oda na krajevima lisca po neka biljka ima blago izrazenu ljubicastu boju ili je neka bolest
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh