Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Svaka tebi cast kako si smeo u livade da sejes kukuruz a sa svih strana ti je zito,zbog crvenila.
bio sam ja i hrabriji pa sam 6 godina sejao kukuruz na kukuruz i ni jedne godine nije pao ali sam doooobro birao insekticide i to svake godine drugi insekticid da se bube ne naviknu na jedan te isti
 
Ja sam tu u sestu malo napred od tebe 2 god sejao kuk. na kuk i prosle god bilo padnutog dosta bas,a u 5 i 7 duz (izmedju Dolovackog puta i kanala odprilike)me crvenilo osisalo.Sad je tamo samo zito i suncokret.
Kad si prskao sa insekticidom?Ja sam rezmisljao da kad zadnji put moze da se udje sa prskalicom prskam nekim insekticidom ili u zetvu zita avionom da se radi.
 
Robert i shale , odličan kukuruz i odlične slike :bravo:.
ddragan , prošle godine sam imao neopisiv napad diabrotice u jednoj njivi .Na prskalici imam mogućnost da dignem brenere skroz visoko. Prsko sam kukuruz u klasu , breneri su išli iznad a traktor je naravno savijao stabljike . Radio sam poslije podne kad je mekši , i u prohodima na Pioniru je polomljenih bilo oko 30% , a u DKC vrlo malo , ni 10% , svi su se ispravili kasnije ili su bili u obliku labudovog vrata ( ne zbog zlatice negu što je traktor zgazio) .
 
Ja samo ovon računao šacometrijom, mislim na broj biljaka. Odbrojim 15 koraka i izbrojim biljke i tako više puta... E sad nemora ni to ništa da znači, rezultate ćemo videti najesena, al da je nikao dobro, nikao je...
 
154dont.jpg


Pajdaš
 
Ja juce presevao 5 jutara nije moogao da izadje od kore i potrulio.Napravio sam jednu malu gresku umesto da sejem na 24 ja posejao na 16.Potrosio sam 4 kese na 2,5 jutara,dok nisam video sta sam uradio.Sta ce biti dalje videcemo.Zanima me vase iskustvo sa ovakvom gustom setvom?Sta da radim?!
 
Pa ne mora da bude katastrofa, s obzirom da mu je fao grupa 300, on zahteva guscu setvu, kaze od 75000 - 85000 biljaka po ha, doduse ti si ga malo vise pogustio, nadam se da ce biti sve ok. A ako si mislio na krebs fao 450, njemu je preporuka do 70000 biljaka, u svakom slucaju to se seje na 19 cm
 
Poslednja izmena:
Strasno je to sto tu njivu radim prvu godinu i sto je 4 godine stajala u parlogu i sto nisam hteo da bacam mnogo djubriva jer sam se bojao vode.Sve se to skupilo u jedno.Da je to na nekoj drugoj njivi koju radim par godina ili na mojoj ja se i ne bi prasio a ovako....
 
E to sam i ja teo da ti odgovorim, što ti je @DusanA odgovorio, ja bi ga ostavio... Možda ne bi bilo loše da ga prihraniš sa nečim...
 
Ja sam ove godine napravio najvecu glupost od kada se bavim poljoprivredom. Bacio sam kroz depozitore na sejalici 100 kg/ha uree koja je padala gde i seme i sprzila kukuruz u fazi klijanja. Čak je i na forumu neko napomenuo da urea moze da naskodi kukuruza ali ja to nisam shvatio dovoljno ozbiljno.
 
Ja sam cuo za slucaj, doselili se ljudi iz juzne Srbije u Crepaju, i zlobne komsije im rekle da u svaki iznikli kukuruz ubace po zrno djubriva, oni se ljudi namucili, uradili to i naravno sprzili sav kukuruz. To sve je bilo pre 30 i kusur godina. Ne znam da li je istina, ali jeste luda prica.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh