Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav Ljudi jedno pitanje u vezi kukuruza .Posto do sad nisam radio sa Kultivatorom (spartacem) a kupio ga prosle godine interesuje me koji razmak ostavljate u redovima kad sejete kukuruz za efikazno spartanje ja sam probao da spartam pa gazim kukuruz sa traktorom torpedom 6206 znaci treba redovi da budu uzi da mi tockovi ne gaze kukuruz . Ranije smo ostavljali sire redove zbog freziranja sa motokultivatorom a sad posto cu prskati i necu frezirati zanima me sirina redova u kukuruzu. Imam dvoredni spartac IMT-ov sa sandukom za vestacko djubre. Ne znam da ji je pitanje u pravoj temi ,ako nije nega ga administrator premesti .Hvala
 
Ala se kod nas presevaju kukuruzi pa to je strašno.Ljudi čekali da vide sklopove i sad seju li seju.Najviše zamerki na pionir-syngentu i AS iz ranijih grupa.
 
Juče i danas ošpartali 2/3 kukuruza.
Na prvoj slici je Pionir F38 sejan 26.03. na 19,6 cm, a na drugoj DKC 5783 sejan 04.04. na 18,2cm.

bfqer6.jpg


2dh8mjp.jpg
ž

Inače što se tiče nicanja i Pionir i DKC su nikli od 94 do 99%... Ja izuzetno zadovoljan.
 
ja sam sijao 10.4 i nikao je odlično što je niklo al ga je crv sjebo i presijao sam 1ha uzeo zaštićeno sjeme i presijao.prošle godine je tu bio kukuruz i nije falio ni jedan al ove godine žicara crva ko kineza.Čitava regija je pogođena narod presijava u velike samo radi crva ima ga gdje ga nikad nije bilo
 
Isao sam danas da brojim sklop, F73 ima sklop od 70000 biljaka, sto je malo losiije od preporucenih 73000, a B23, koji je sejan na 22 cm, jos uvek ima biljaka koje nisu izasle, gledao sam, zrna, stoje u zemlji, ne pomeraju se, ni klice, ni korena, a veci deo se vec uvrstao. Kukuruz je sejan 28.04. nikao je za 6-7 dana.
 
Neko rece da je bilo hladno,duboka setva....ovaj(necu da imenujem) je sejan 10.04. koliko se ja razumem,da je u skoro pa u odlicnom sklopu i odlicnoj kondiciji.
photo0071.jpg
 
Danas obisao malo njive dkc 5143, 5699, sycora nikli odlicno pionir r10 i h31 (seme dobijo gratis) sledi presejavanje sejan 21.04 izaso samo 40-50% seme je u zemlji ali je istrulo i kod agrisa 83 sam nasao trulo seme...
 
@zarkovmali
Nije prskan dubinski nego površinski na 3 listu, i špartan danas. To što je izašlo hemija je sredila a što nije sredio je danas špartač, a što neizađe srediće Ekvip na 8 - 10 listu...

@Jugos
Evoj je pokazao da ima sklop 96 %, e sad ovde na slici izgleda da fali... U principu ja sam zadovoljan ako i ostvari i 95% sklopa, pa i do 90 sam zadovoljan a ispod toga nikako, zato sam ga i sejao gušće...

@talianu
Možeš malo da mi pojasniš kako si došao do ovih 15% da fali?
 
Brojiš biljke do sto(100) i one koje fale. Kad od 100 biljaka fali 15 znači da fali 15%.
E sad ova slika nije merodavna za brojanje. Ja sam ofrlje izbroja krenuvši od donjeg reda ka gornjem na slici.
 
proverena stvar :osmeh: a kod mene iako ima samo čička i pokoi suncokret jer su komšije okretale kombajn kod mene ja prskam sa calistom a kasnije za sirak fokus ultra pa kako mu bude
 
Svaka tebi cast kako si smeo u livade da sejes kukuruz a sa svih strana ti je zito,zbog crvenila.
 
kod nas se seje na 70 cm razmak izmedju redova... A koliko je sad kod tebe kad ne mozes sa tim traktorom da udjes medju redove???
Videcu da izmerim jel je stari prosirio sejacicu za nekoliko cm , zbog freziranja Sejacica je mehanicka dvoredna a nemam iskustva sa ovim spartacem pa me malo zbunjuje .
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh