Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pricao sam danas sa drugom i on mi kaze da je cuo, ali nije siguran, da dijabrotika sta uradi, uradi do kraja aprila, posle toga je nema vise, da li je to istina ?
 
donekle je tačno da diabrotika do nekog vremena jede koren kukuruza pa se transformiše u muvu i onda jede svilu ali do svile ima ohohoooooo
 
Pricao sam danas sa drugom i on mi kaze da je cuo, ali nije siguran, da dijabrotika sta uradi, uradi do kraja aprila, posle toga je nema vise, da li je to istina ?
Mozda je tvoj drugar i upravu ali samo za ovu toplu godinu, naime naisao sam na podatak u nekim madjarskim istrazivackim materijalima da pocetak piljenja Diabrotice se racuna od 1.aprila suma temperatura preko 12,7 stepeni C kada dostigne ukupno 176 stepeni moze se smatrati pocetkom piljenja i pocetak ostecenja na korenu kukuruza. a posto je ove godine vec bilo i visokih temperatura cak i u martu ( temperature preko 12,7 stepeni ) vrlo lako ke moguce da ako jos nije vrlo skoro ce poceti piljenje.
 
Moj ns jako dobro niče zadovoljan sam u tjedan dana je sav nikao i brzo napreduje...
Ovo je u jednom danu izniklo kad se pojavio drugi dan se sav uredao već...
 
posle ove kise hocu da spartam i uj,edno da prehrenim . Hoce li valjati 100 kila AN po ha, ili bi bolje bilo nesto drugo. kukuruz za klip i cardak.
 
Kao što je već jedan stari član rekao najbolje je kan,san,an jer ureja jako zadrži vlagu kukuruza na jesen.
U subotu popodne sam presevao F38.Bez pripreme sam usevao i posle toga prešao sa totalom i zemljišnim herbicidom.Juče popodne iglice su uveliko virile.
 
1582i2o.jpg

Zadovoljan sam kako izgleda ali danas idem da prebrojim koliki je procenat iznikao stvarno,inace je Helico koji je doradjen u PKB-u.
 
Ja sad dodjoh sa prebrojavanja,i nije sve sjajno kao sto se vidi na prvi pogled.Sve je sejano ne 21,3 cm u redu a redovi su na 72-73cm.Zato nemam podatke procentualno ali sam radio kao da je na 70cm.
Singentin Heliko u proseku na daljinu od 14,3m ima 58,6 biljaka.Mereno nasumicno 10 redova na povrsinu od 1,75he.Po tome bi trebalo da ima 58600 biljaka na he.
Ns ogled(7sorti) na istoj razmeri kao singenta ima 60,63 biljaka u proseku tj. 60630 biljaka po hektaru.
ZP ogled (7 sorata) sve isto kao predhodni dva merenja ali katastrofa od rezultata, 46,9 biljaka iliti 46900 biljaka po he.
Sutr cu ici na AS hibride i Singentin Lucijus pa da vidimo ko je najbolji.Za sad i na oko Ns izgleda najbolje a za njim Lucijus ali da sacekamo sutra.
 
Iz traktora mi kukuruzi izgledaju extra, medjutim kao sto Srdjan kaze, istina je malo drugacija... Kad sam video prazna mesta, prvo sam popizdeo na sebe, da nisam mozda lose nastelovao skidace, medjutim posle malo ceprkanja, nasao sam svako zrno, koje je bilo trulo...
Najgora situacija je redom u: V74, sa Pozitronom, zatim ide F38 sa Ponchom, pa onda na moje veeeliko iznenadjenje DKC 5276 sa Pozitronom, Pa onda DKC 5717, sa Ponchom. LG 35.35 sa Ponchom je izasao skoro sav, tj retko koje zrno nije niklo.
Kukuruz je sejan 22.4 i 23.4, na dubinu od 4 cm, tako da price o losem vremenu, hladnoci, i dubokoj setvi kod mene ne vaza. Danas je 12-13 dan od setve, i kukuruz gura 4 list. Samo fali sklop... Onako sacimetrijskom metodom, mislim da nema vise od 85%. Izmericu sledece nedelje tacno broj biljaka, pa cu onda izneti tacne rezultate, ali ovako na prvu loptu, nisam nesto narocito zadovoljan...
Veliki minus za Pioneer, DKC, i svaka cast za LG...
 
Ja danas poslepodne 8kj presejao gratis seme od prosle godine pionir 43 u iste redove bey spremanja. Sejao sam dkc 5717 sa ponchom.Inace prilkom obilaska njiva najbrye je nikao caussade ranki ,a Lg35'35 34'75 i cisko u isto vreme .Francuska semena yasad nose stafetu
 
Posto mije sejalica na razmak otprilike na 72,5cm baterija od baterije dosao sam do sklopa od:Ns-93%,ZP-88%,singenta-90%.Sutra merim druge i videcemo.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh