Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Neke i jesu ali u nekim kutijama se vecinom nadje seme kukuruza
 
Seju kukuruz za silazu na 50cm,ovi noviji silo adapteri tipa kemper nemoraju da prate vrstu tako da je svejedno na kojem je razmaku sejano
Kazu da je bolji i ujednaceniji kukuruz
 
Stranci (ameri) najvise seju kukuruz na 30 incha (~75cm). Neko je lepo ranije napisao, da nema razlike u prinosu (redovi na 50,60,70,75) ako se ispostuje sklop po hektaru. Probali su i sa udvojenim redovima i malo jacim sklopom, bilo je malo bolje, ali je problem neadekvatne mehanizacije za tako nesto. Sve u svemu broj biljaka po ha cini prinos, kao i teznja da svaka biljka ima podjednake uslove za razvoj.
 
men se vise isplati da smanjim razmak redova nego da kupujem sejalicu ./za 5 ha. valjda ce ima svetlos ako se smanji za samo 7 cm po red?
 
Praksa je pokazala da setva na redni razmak od 50cm ne smanjuje prinos znači možeš slobodno da smanjiš za 7cm, na 63. To čak ne bi trebalo da bude problem ni za mehanizaciju kod branja.
 
evo kako izgleda moj kukuruz fotografije su od danas
sdc13217.jpg

sdc13224.jpg

sdc13225.jpg
 
Poslednja izmena:
ako se secate kad je KWS dosao u Srbiju posle 2000-te u reklama za LUCE i MIKADO su postojale setvene norme za medjuredni razmak 70 cm i 35 cm. takod da to verovatno negde i rade. Moz ga j...ti da li je 70 ili 35 cm medjuredovima kad nisi dovoljno hrane/vestaka dodao i ako nema optimalnih padavina u toku godine
 
ne nije prskan posle setve i sad sam u problemu :sta: ima po koji čičak sigurno nije sav izašao planirao sam da ga prskam calistom ali gledam da prođem jeftinije jel je čista njiva pa da prskam nekim drugim herbicidom ili da ga samo išpartam i da prskam na vrste ali opet se pitam čime :sta:
 
Ako ćeš sad da ga prskaš onda nešto na bazi 2 4d (maton) mada bi ja to ostavio za dikambu plus talisman negde u petom listu i paranje posle desetak dana a sa kalistom samo bacaš pare (nije ova njiva za kalisto).
 
ako bude sirka tu je fokus ultra :osmeh: i tu se ja ne sekiram nego za meku travu se pitam čime prskati jer je nema puno trave tako da mi je što kaže i sale ratar nije za calisto a 2.4d nevolim ni pored njive da mi prođe pa sad razmišljam o peek-u ili arat-u
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh