Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Malo prije obilazio parcele gde je posejan kukuruz i pocinje pokorica da se hvata,kukuruz nece jos izbiti tj. tek za jedno 7 dana ce poceti izbijati,sta uraditi da li sacekati da kukuruz pokusa sam da se probije ili malo predrljati odozgo dok jos nije pustio vecu klicu?
Nasteluj spremac da samo rotori dodiruju zemlju, znaci produzis toplig, bolje od drljace zbog zetvenih ostataka
 
Hvala na pomoci odmah sutra cu to uraditi spremacem dok nije izbila jos veca klica pa da ga kojim slucajem ne bi ostetio.
 
Juce popodne i danas pre podne...Posejano 17 k.j ostalo jos 1.5 k.j .Za 2-3 nedelje ide nesto i postrno posle mladog luka na 1 k.j
 
Sutra presejavam F73.Nicanje 60-70%.Seme je pustilo klicu i vrh je krenuo na gore ali se na 2cm od površine jednostavno otvara.Nema veze sa pokoricom jer do nje nije ni stigao.sejem direktno bez pripreme i posle prskanje totalom.
 
izgleda da su u pravu svi oni koji su kukali na pionir prosle godine.
moj je nikao ali vidim da ima jos nekih 10posto koji nisu a koji su se otvorili ispod povrsine.Nisam zadovoljan ali sta je tu je...
 
Moj pionir F73 nikao 95-97%. Izvestaj od druga, u nedelju idem licno da obidjem parcele.
 
Moj kukuruz sijan 10/04 danas izašao da se malo ogrije, ZP606 nikao svaki čak i u vodi,od pola njive nisam mogao proći toliko je mekano a jedno 20kvadrata leži voda a zrno svako niklo.Druge njive nisam imao vremena obići,spremao tetki njivu i sijao.
 
Diklofen@ da zovemo ove iz pionira na njivu da vide,ja moram da presevam 8 jutara?Mozda nam daju neko seme,ili ce reci ko nas j***,pre ce biti ovo drugo...
 
Moj Pionir je sejan 10.04. Posejao sam ga malo dublje 6-7cm (mada većina na 6cm). Sad je u fazi da bode napolje. Samo traljavo to ide, otprilike je izašlo oko 60-70 % (u dva-tri dana koliko pratim), a izaći će još jedan solidan broj, koliko - videću za par dana. Međutim, primetio sam i nešto što mi se nikako ne sviđa, kad sam čeprkao tamo gde nema biljke, video sam da je seme tu, da je pustilo 3-4-5 korenčića na dole, ali da klice koja treba da ide na gore uopšte nema. Ne da je mala, već je uopšte nema. Kora na zemljištu postoji, ali nije tako jaka kao što vidim da je kod drugih forumaša. Ipak, bojim se da će hladno vreme, dubina setve i možda lošija energija klijanja, učiniti da sklop ne bude ni blizu prošlogodišnjem (preko 90%).
 
Pozzdrav svima, danas sam zavrsio setvu kukuruza, i dve njive sam posejao bas plitko, na nekih 4 cm, video sam prethodne postove, pa se sad nadam da ste u pravu. I da ce to sve nici i biti ok. Sta mislite , jel bi imalo neke vajde da ga prevaljam sa?
 
sad dosao sa iz polja , posejano 2.2 ha , as 72 , i to bi bilo to , ne racunam ,nedaj boze presevanje . rana setva , kasna setva , ma nema pravila ,racun bez krcmara . aj zdravo
 
Krečar ako ima vlage a ima je verovatno nemaš zašto da brineš ,izaće on za desetak dana pošto je otoplilo.
 
Samo na jednoj njivi imam nicanje oko 80% Pionir D11 (i to je posejan na 21,5 pod pretpostavkom da ce biti slabija energija klijanja jer je bio jedan dzak od prosle godine , ako bude 60 000 biljaka po hektaru ja cu biti prezadovoljan) , ostale njive i hibridi su preko 95 % iznikli, kukuruz tera treci list .
 
Ja sa Pionirom ove godine nemam problema sa nicanjem, hibridi su D11, A46, T56, 1114. Moram presejati par jutara silažnog AS-a jel su divlje svinje napravile haos.
 
Moram ovako javno da se pozalim.
Posejao sam ZP ogled,od fao 500 i 600 grupe,ovi noviji hibridi su lepo nikli,666 i 684 dosta lose je niklo,nice jos,ali....
Sejano je na ugar,njiva u fulu,mogu reci da sam pomalo razocaran.

Nekoliko njiva blizu,sam posejao KWS Korimboss,istog dana,ista agrotehnika,kukuruz je bio pred usev,nikao odlicno,cak je i ranije izasao.Dorada je karavukovo.


Ali ih je sve presisao po nicanju AS62,seme od prosle godine,sejano na ugaru,nista npk,samo nekih 100kg/kj urea pred setvu.
Svako bozije seme je niklo.A sejano je 4 dana kasnije od gore spomenutih njiva.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh