Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Juče dok sam obilazio moje kukuruze, video sam jednu parcelu gde je kukuruz posejan na 50 cm. Mislio sam da je možda neka greška bila, ali posle čujem da je taj čovek tako sejao i prošle godine. Ne znam samo kako ga skida sa njive.Baš ću pratiti ove godine kakav će biti taj kukuruz.


hosting images
 
Rastojanje između zrna je oko 25 cm. Kad budem prolazio sledeći put pored te njive izmeriću preciznije, ovo sam izmerio samo između dve biljke. A međuredni razmak je sigurno 50 cm. Merio sam na više mesta, (nisam sam sebi verovao).
 
Radjeno je dosta istraživanja sa različitim razmakom redova , pisano je i ovde o tome . Uglavnom nije se pokazala nikakva razlika prinosa u odnosu na redove (ako je sklop isti naravno).
 
Ja sam danas obilazio kukuruz i sve sto je sejano pre uskrsa niklo odlicno.Ponco 0.5 odradio odlicno posao,nema nikakvog grickanja.
 
Danas sam i zadnju njivu obisao,7 jutara.
Sejano je dkc5699,syngenta helico i zp505 i 560.
Bojao sam se za syngent-u,medjutim sve je ok.
 
Milane aj si ti krenuo da eksperimentišeš ove godine...

Inače F38 sejan 12.4. sav je nikao, lepo se vide redovi.
 
Pa kakva razlika ce biti za tih 5 cm, posej na 60cm, pola njive a drugu polovinu na 50 cm . pa da vidimo onda. Mada dok prvi put skupis tj suzis na 60, smorices se garant . POzdravv
 
pa ade da da probamo da od 1h napravimo 2h tako što bi sejali na međuredni razmak od 35cm a razmak u redu da bude 30cm kukuruza bi bilo ko blata tada nam ni subvencije nebi trebale , kada bi ovo primenjivali tada bi mogli da sejemo svake druge godine jer bi jedne godine odmarali zemlju ,pa to bi bilo fantastično možda bi ovo trebalo predložiti našem ministru da se samo ovakav vid proizvodnje subvencioniše :haha:
 
pa vidis sta znaci 5 cm./4 reda po 5 cm to su 20 cm i kolko kruga po 20 ..... ispadnu 4 reda vise kukuruz./20 cm dosta ne treba vise..nisam ja tolko zudan....
 
pa ade da da probamo da od 1h napravimo 2h tako što bi sejali na međuredni razmak od 35cm a razmak u redu da bude 30cm kukuruza bi bilo ko blata tada nam ni subvencije nebi trebale , kada bi ovo primenjivali tada bi mogli da sejemo svake druge godine jer bi jedne godine odmarali zemlju ,pa to bi bilo fantastično možda bi ovo trebalo predložiti našem ministru da se samo ovakav vid proizvodnje subvencioniše :haha:
jel si za ovaj primer setio bivseg komsije piksle? :osmeh:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh