Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
kako da se izborim s fazanima, unistavaju mi kukuruz
 
Uzmi par klipova kukuruza i okruni.Potom ih ofarbaj mesurolom ili furadanom i oko njive postavi gomilice.Nemoj stavljati mnogo na gomilice već svega desetak zrna.Fazani će probati ali se neće otrovati ali ti neće vaditi zrna iz zemlje..
 
A posle pakuj cebe pa pravac Zabela .Otrovace se fazani 100% kod mene u dvoristu prosulo se malo zrna i sletele kumrije par zrna uzele pa odjednom pocele u rikverc nisu mogle da odlete samo se tresu i gotovo .Mehuri na kjunu .razmislite jos jednom u vezi trovanja divljaci.Furadan je otrov iz prve grupe, pa ko voli nek izvoli.
 
Sve zavisi ako ces za zrno kasno je a ako ces za u cardak sej i nebrini jer ces imati dovoljno vlage da ga berac nekruni jer nece presusiti.

Kakva je razlika dal će u klipu il u zrnu , osim malo skupljeg sušenja . i za jedno i drugo mora proći fazu crne linije . čak bi reko da je obrnuto , da se zeleniji kukuruz može vršiti u zrno nego u klip.
na primer pretprošle godine sam vršio dosta kukuruza sa vlagom 32-34% vlage u zrno , naravno osušio , nešto malo više platio sušenje (10-15% skuplje usluga sušenja) i to je to.
E sad mi recite dal sam mogo sa 34% vlage brati u klipu i istresti u košanu? Tamo u Banatu , gdje duva košava neznam , al ovde kod nas definitivno nemože.
Dal će grupa 600 stići sada , to neznam , to zavisi i od tipa zemlje al najviše kakva će biti jesen i kad će biti prvi mraz. Upitno je.
 
da mi je neko pricao ovo nebih pisao, nego je moje licno iskustvo . ja sam ga furadanisao 2 dcl na setv. jedinicu i 2 dcl slavola , seme 6030 ,veceras sam obilazio ,najbliza mi je selu , do komsije koji ima detelinu nema cele vrste , sav su fazani izvadili , ali bukvalno sav ,malo su drpnuli i sledecu vrstu .aj zdravo
 
Mene ubi pokorica,kukuruz mi jako tesko nice,krivi se da bi nasao pukotinu da izadje.Niklo mi je 70%
Da li ce se ispraviti kad nikne da stoji u redu?Cini mi se da necu moci da ga spartam


2mi2pp5.jpg
 
Ne nije rana,rana setva se oporavila od mraza i jako je lepo izgledala ali sam morao da je unistim i posejem pasulj(zena mi glavu probila)
Ovo je poslednje sto sam slikao

kq2jm.jpg

1zokmmw.jpg


A evo kako je izgledao posle mraza

2qwlenl.jpg
 
Malo prije obilazio parcele gde je posejan kukuruz i pocinje pokorica da se hvata,kukuruz nece jos izbiti tj. tek za jedno 7 dana ce poceti izbijati,sta uraditi da li sacekati da kukuruz pokusa sam da se probije ili malo predrljati odozgo dok jos nije pustio vecu klicu?
 
drljaj dok mu mala klica,moj je u faza probijanja kore koja je jos meka al ka zapece za koji dan tesko ce izaci,kora je 2cm a on je negde ispod nje a negde u njoj dal ce izaci ili ne nisam pametan:sta:
 
:cool:Namontiraj nekakve frezere direkt na traktor pa je razbij sa njima . Na manjim spremacima imaju dva kacenja koja obicno pasu na poluge sa dugackim klinom a za topling moze i lanac .
 
Poslednja izmena:
Danas obisao kukuruz sejan 7,8 aprila...Situacija je ovakva Dkc 5007 nikao svaki,svaka pohvala za seme...!Pioniri v52,f73,r10 )sve dobro za nijansu losije od Dkc 5007,a kada sam otisao da obidjem n01 ponco,no1 furadanom tretiran ono katastrofa,30% ako je niklo,a kora gore 2cm,neki u klici istrulio,neki nije ni klijao,neki udario u koru....a svi su imali iste uslove,ja mislim da je do semena nema druge...bice presevanje cekam jos 2,3 dana da vidim sta ce biti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh