Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas posejan prvi hektar (AS 72). Sutra nastavak, ako ne bude kiše. Pripremljeno još 3 hektara. Kod nas još ništa ne niče. Prvi kukuruzi su posejani na drugi dan "Vaskrsa".
 
Evo moj kukuruz .U pitanju je Pionir B23 sejan 3. aprila
2qi0i6d.jpg


35lbwr7.jpg
 
Evo ga moj kukuruz kako cveta. 7 dana je kao na slici pod vodom ima li od toga nešta ili sve iz početka.


30bcln4.jpg
33wnl6p.jpg
 
Ovo sa slike izgleda ko D-T kanal nazalost ponovices setvu:zli: negde pocetkom leta naljbolje sa sojom
 
Ja sam juce popodne probao u ritu da sejem ali zamalo sam se zaglavio,bilo je preko 20 mm kise prekljuce.Ostalo mi svega 2.5 jutra da posejem ali nikako zbog ovih padavina.Inace merim kolicinu padavine do sada 76 litara u aprilu nije lose
 
Ja jos oko 70jutara imam da sejem ovde svaki drugi ili svaki dan pada.Od sutra lepo vreme nekih 10-12 dana po prognozama.:cool: Mismo kadgod u ritovima pocinjali setvu od prvog Maja pa nadalje, a praksa je bila od nekog sveca 24 april menjaju se vremena ili mi zurimo ?
 
nesto me muci sto sam sejao moj ogled od pola ar sejao sam ga dosta plitko na neki 4 cm.dali ce se to odraziti na manji prinos zato sto nije dublje posejano?
 
Neće se smanjiti prinos, ne sekiraj se.
Posle ovih kiša glavna briga će ti biti korovi.
 
Milan 87@ Nece da se odrazi na manji prinos.
Ja sam danas zavrsio ogled i ostalo jos 3 lanca,pocela kisa i kuci?
 
Kod nas vise ne na javljuju padavine,nadam se da ce se od ponedeljka opet lepo sejati...na koju dubinu sada ici,da li ici plice od 6-7 cm,i koliko?
 
Ja cu sejati na tu dubinu na koju sam i soju sejao ne diram masinu znaci plice od uobicajene dubine za kukuruz.Vlage ima toplote ce biti ima da nam nikne zdrav klijanac za nedelju dana
 
licno iskustvo . 88me ili89te ,sejano posle dobrih kisa , udarilo toplo samo tako , u subotu sejan u sredu istrcali na teren sto rece neko , i da , plica setva . aj zdravo
 
Tri-četiri ha , DKC sijano 10og izviruje , prilično ujednačeno , samo me brine , odma su pored Vrbasa , nezaštićeno , a on pun ko oko , ako noćas Sava sve to primi biće dobro , a ako izlije malo više moglo bi biti belaja.
 
momo , nocas sam bio na smeni u eps , elektrane kostolac , potisnuti termasi na minimum , rade hidrocentrale punom parom , nadam se i molim boga da izvuku i prime taj udar , kazu da nije jak , par dana . aj zdravo
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh