Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
pa i prošle godine je bilo presejavanja pionira ovde kod mene u selu a i na forumu se o tome pisalo prelistajte malo
 
Nisam u poljoprivredi od juče već od kada znam za sebe a eto još malo pa dođe i leto trideseto tako da što se tiče šipka i ostalih voćki imam dosta argumenata po tom pitanju.
 
kKod nas ima pkp-ovih hibrida u prodaji ja sam uzeo preko mlekare za jedan hektar da probam po preporuci nekih koji su sadili pa videcemo i narucio sam za postrnu setvu iz fao grupe 100 soko pakovanje je 25000 jedinica 2080 dinara pa videcemo sta ce biti od svega toga
 
Jutros sam sejao 2KJ kukuruza iz kotarke.Taj čovek kaže da godinama poseje po koje KJ sa semenom iz kotarke.Nije ga čak ni zaprašio.Pratiću te dve njive da vidim šta će od toga biti.
 
Kukuruzna pipa u zescoj ofanzivi, napada kukuruze tretirane furadanom , pa cak i one sa pola doze ponca. Sutra prskanje najverovatnije lebajcidom

Da li postoji nesto efikasnije od lebajcida?
 
Poslednja izmena:
Radi se o 6030.On lepo okrunio klipove ,probrao zrna i doneo.Zrna veličine ko ceo dečiji palac.Pratiću situaciju pa ću javljati.
 
Juče posle podne, bilo je vlažno ali moralo se visoki je datum, danas Nedelja neradna.
21euhc8.jpg
 
Kukuruzi sejani 10 i 11 IV za koji dan bi trebali da probijaju.
Ovo je sa višljeg terena



Ovo je sa druge parcele ,niži teren ,još je blato.
 
danas bio i ja na njivi da obiđem moj v74 i otkopo tri zrna zaredom(žao mi bilo više) i na sva tri klica em je uvrnuta em ne ide gore nego maltene vodoravno,dok je koren otrilike dugačak jedno 6-7 centimetara.U prvom momentu ubedih sebe da ne treba da paničim ali čitajući ovih par postova sada mi nije uopšte svejedno.čekaću još do srede pa ću otići ponovo da vidim ali nisam pametan šta će biti.inače danas mu je 15-ti dan kako je posejan.:sta:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh