Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
evo i moj 684 ultra sejan 02.04
sdc13079.jpg

ova je nešto mutna ali se ipak vidi
sdc13077.jpg
 
imam problema sa pokoricom na jednoj njivi odnosno na jednom delu njive.otprilike na 1/4 parcele se uhvatila kora dok na ostatku nije toliko,verovatno razlicit sastav zemljista i na tom delu neke biljke dizu koru a neke stoje ispod.... sta li ce biti sa njima,dal mogu da se "umore" od te kore i da propadnu?
 
Mogu, ali ne brini. Najavljeno je još tri dana promenljivog vremena, pa će neka kišica razmekšati koru i kukuruz će izaći.
 
Te simptome sam našao i na Ponchu.Čak i na zrnima koja su posejana na 3-4cm.
Kod mene toga ima na Agristeru. Nisam danas stigao da obidjem sve hibride ali videcu sutra. Hladnoca i energija nema druge. Sacuvao sam deklaracije sa kesa, pa cu otici tamo odakle je seme nabavljeno da trazim veliku deklaraciju. Zanimam me kolika je energija klijanja bila. Mada ima i semena koje mi je ostalo mozda odnesem sutra u PSS da mi ispitaju jedno i drugo. Mislim da bi to mnogo bolje bilo.
 
Ja to nisam primetio ni na jednoj sorti a juce sam ceo da ceprkao po zemlji,jedino je evidentna energija klijanja.Dekalba,ZP666 i Tisa sejani isti dani Dekalba nice,ZP je blizu da izadje a Tise tek pola cm pustila klicu na gore.Kermes sejan 2 dana pre ovih takodje niko.Ujutru krecemo dalje.
 
i ja imam problem sa pokoricom na jednoj polovini parcele od 3hektara. ta ,,korica,, je debela ceo santimetar i samo na tom nizem delu parcele i samo na toj parceli. na svim drugim parcelama ima korice ali cackalicom moze da se strova... kakva je ono zemlja nemam pojma. i smolnica je meksa od onoga. neznam sta cu i sta bi mogao da uradim sa njom,kukuruz je posejan 11aprila i tek je poterao klicu a neka zrna su tek nabubrela... ::vadjenje_repe::
 
@toni soprano
sutra drljacu zakaci, i podrljaj celu njivu, ali drljaca da radi tako da ram ne pritiska polja, vec da polja samo ovlas idu po zemlji... Ja sam tako radio i kad je deo kukuruza nikao, i nista mu ne fali!
 
Ipak je kvalitet semena presudan.Sve njive sam pripremao na isti način u tri dana.Sve njive sam posejao na isti način u tri dana.Tamo gde je Dekalb nikakvih problema nema.Nema ni jedno zrno za naći da već ne otvara i treći list.Kakvo je to seme koje je ušlo na 4-5cm i isteralo žile 10-15m a klica krenula i stala na 1cm?Ne kažem da nema i posledica od hladnog vremena ali je ipak seme presudno.
 
Juce sam radio poslednju turu setve kukuruza sa V74. Ako se po jutru dan poznaje, nadrljao sam... Kvalitet semena ocajan, nikako skidace nastelovati, ili ima praznih rupa, ili nosi 2 zrna... Lom, neujednacena frakcija, ma cudo jedno... Rodjak ga je sejao malo ranije od mene, i kaze da dosta tesko nice... Posejao sam do sad LG, i DKC, i F38 iz uvoza, i bilo je milina raditi...Dorada vrhunska...
 
evo i moj 684 ultra sejan 02.04
sdc13079.jpg

ova je nešto mutna ali se ipak vidi
sdc13077.jpg
pogledajte naš domaći hibrid klijavost mogu reći 100posto energija klijanja više nego fenomenalna zrna sva ujednačena a i ove godine sa stranim RENOMIRANIM kućama ima problema kao i prošle godine jer je sve to made in PADINSKA SKELA :ppozdrav:
 
koliko čitam ovde, izgleda i nije toliki problem što nisam posejao još kukuruz... možda je bolje da kasnim sa sejanjem, nego da biljke sporo niču, pa onda ta pokorica od kiše, itd...? ko će ga znati... kako igleda meni, ja sejem kukruz tek za nedelju dana, kad malo osuši, ako osuši...
 
Posto sam izvisio za as160 silazni, jel sejao neko ove godine mikado kakva je situacija, kod mene po polj.apotekama ima samo njega od silaznih kukuruza cena mu se krece od 2950-3300 Karakukovo doradjuje seme ako se dobro secam sa deklaracija. Ako je sejao neko ove godine kakvo je seme? I ako neko ima iskustvo iz ranijeg perioda kakav je kao hibrid, moze li se brati u klipu ako ne budem silirao? Hvala unapred. pozdrav
 
Kod mene u selu veliki gazda je sijao Mikado za silažu i bio je prezadovoljan, inače pravi jako mnogo silaže jer drži mnogo stoke (oko 50-60 krava i 20-30 bikova).
 
Posto sam izvisio za as160 silazni, jel sejao neko ove godine mikado kakva je situacija, kod mene po polj.apotekama ima samo njega od silaznih kukuruza cena mu se krece od 2950-3300 Karakukovo doradjuje seme ako se dobro secam sa deklaracija. Ako je sejao neko ove godine kakvo je seme? I ako neko ima iskustvo iz ranijeg perioda kakav je kao hibrid, moze li se brati u klipu ako ne budem silirao? Hvala unapred. pozdrav

Pitaj Montoju on ga je sejao sad.Kako nisi mogao da nabaviš sema AS160 silaž?Možeš da poseješ i ZP 735 kažu da je isto jako dobar za silažu.
 
Rasa02. PP je puno istresi :ppozdrav:

---------- Poruka napisana u 13:28 ---------- Prethodna poruka je at 13:22 ----------

Ma nabavio od jednog drugara zagovorio njemu ostajao viska uzeo vise kad je kupovao i dogovorimo se da uzmem ja, kad ja pre neki dan zovem ga jel kuci da odem po seme on kaze mora ostavisi sebi jednu njivu ce izgleda presejavati pljusak zabetonirao i tako da nista od toga. Inace u polj. apotekama je neka cudna situacija sa semenima uopste ove godine, sve neki hibridi "boze sacuvaj" bar kod mene ovde Pionira mozes naci samo b23, kws 1-2 hibrida zemunaca i ns ima nesto vise, as 1-2hibrida (silaznog nisam video nigde), valjda se plase da im ne ostane pa ne narucuju ove nove skoro svud tako. 735 takodje nigde nema, kao ni 555, 505 jedino 666 ima da se nadje
 
Juce sam radio poslednju turu setve kukuruza sa V74. Ako se po jutru dan poznaje, nadrljao sam... Kvalitet semena ocajan, nikako skidace nastelovati, ili ima praznih rupa, ili nosi 2 zrna... Lom, neujednacena frakcija, ma cudo jedno... Rodjak ga je sejao malo ranije od mene, i kaze da dosta tesko nice... Posejao sam do sad LG, i DKC, i F38 iz uvoza, i bilo je milina raditi...Dorada vrhunska...


bez brige juce isti problem sam i ja imao ali samo V74.....jos jedan veliki minus za Pioneer

p.s. ja zbog slabog klijanja nisam hteo renije da sejem, zbog hladnog vremena najvise
 
sigurno misliš na 684 a što se tiče dugmadi :haha: kada si na forumu samo klikni na polje kontrol panel i pratićeš teme u koje si komentarisao a ako klikneš na polje šta je novo onda pratiš sve teme na forumu u kojima se nešto komentarisalo

Ma znam da mogu da pratim teme u kojima sam pisao, ali neke hocu samo da citam :cvetic:.
Da mislim na munze 684 . POzdrav
 
ja sam sa mojim v 74 prezadovoljan. tera treci list i dosta je ujednacen. nisam primetio ni jednu pipu a tretiran je sa pola ponca.
 
Gricka pipa kukuruz sa 0,5 ponca, pa napusta. Cak ima negde gde je skinula krajnji red ili dva, a ponco 1,25? Al tamo gde je furadan na njivi, popasla dosta ko da je ovca. Neznam kako stoje kukuruzi s Forzeom, moracu da pitam ko je sejao.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh