Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas sam na jednoj parceli(nije mi jasno zasto nisam slikao) totalisao palamidu na ne izniklom kukuruzu i primetio sam da na par mesta,kao da je seme kukuruza odbacilo koru/kosuljicu i to tako ostalo gore na povrsini,a srce semena nigde nema.
Napominjem da nigde nikakvih tragova nema od ceprkanja neceg ili da je nesto ceprkalo ili ja to ne umem da vidim.
Misevi 1000%.Oljusti mu koru i pojede ga.Odnesi merkantilnog kukuruza malo i razbacaj tu gde su ga jeli.Da li ti je to na skladovima ili ima i unutar njive?
 
Kod mene u Sumadiji neka kisa.posejao sam ga 4.4. al nema ga da izadje,nadjo ga na sedam-osam santima dubine,bilo mekano,pustio klicu i krenuo 4 santima,dal ce da izadje il satrune neznam,sejao sam 505 zemun
 
Kako sta

Prosle godine sejali ns 6030 i bio je ekstra dobar.
Sad cu malo da prosaram i zemunac 648
I nadam se da ce pogoditi prognozu. Da od srede cetvrtka srede svi koji jos nisu posejali.

Jel ima ovde dugme, kad hocu samo da pratim temu, ili jok .
 
sigurno misliš na 684 a što se tiče dugmadi :haha: kada si na forumu samo klikni na polje kontrol panel i pratićeš teme u koje si komentarisao a ako klikneš na polje šta je novo onda pratiš sve teme na forumu u kojima se nešto komentarisalo
 
Danas obilazio parcele sa posejanim kukuruzom. Setva je bila od 3 aprila, taj se napokon uvrstio. Nisam slikao ali se moze jasno videti na vrste. Mada nalazio sam kukuruz konkretno pioneer V74 i LG. Agrister da poneko zrno jednostavno pustilo je koren ali se klica umotala i nije krenula ka povrsini. Ocigledno posledica hladnog vremena, jer nije napadnuta od strane zicara. A stvarno zemlja je bas hladna i vlazna.Dubina setve je bila 7-8 cm. Jer u tom trenutku vlaga je bila na toj dubini. Brojacu sklopove nakon nicanja. Mislim da za 5 dana sav kukuruz ce izaci koji sma posejao.Narocito sto u ataru nije prisutna neka debela kora. Sutra krece setva suncokreta!
 
Ja danas obisao njive da vidim sta se desava i imao sta da vidim
Stanje je sra.e
Pionir F02 tretiran sa poncom je odlicno nikao ALI po dva reda i sa jedne i sa druge strane nema ni jednog kukuruza samo rupe gde je zrno bilo( ima rupa i po ostaloj njivi ali ne tako strasno)
Sa jedne strane mi detelina a sa druge strane zito , znaci misevi i vrane su sve povadili i to je skoro kod svih koji imaju sa strana zito ili detelinu
Otisao na drugu njivu KWS Kity nije nikao ni 5% zrno stoji ne mrda ,Sotona (mlin Popovic )prepakovao proslogodisnje seme , klijavost je 92% ali je slaba energija ( kasno saznao )
I na jednoj maloj parceli 1,1/4 kj izmedju dva zita u pitanju je ZP606 pa da ne preteram 50% je pojedeno samo rupe gde je zrno bilo
Znaci u ponedeljak krecem u setvu ispoceka::jako_besan::::jako_besan::
 
Ja sada isao da obidjem moj D11,sada je svuda isterao i lepo se uvrstao,ali ima poprilicno semena koje je pustilo klicu i stalo,stisnem ga,a ono samo prsne.
 
Pa kod nas 11 80% njih sejala D11,i pored god koje njive sam prosao fali po par zrna,nisam kopao kod njih,ali verovatno je i on ostao takav.Kod nas je retko ko sejao domace seme.
 
bez brige momci, ja tek sad sam kacio seljalicu, ako vreme dozvoli sutra moram da krenem....sve i svasta mi se desilo u zadnje vreme zato nisam MOGAO ranije da pocnem!!!!
 
Sutra pauza,pa od ponedeljka sve po redu,veštak,spremač pa sejanje.
Danas bio u ataru video par suncokreta izniklih ali ni jedan kukuruz:sta: Pošto sam se zaglavio sa mojom munjom (zadnja vuča)malo sam kopao da ubacim zemlje u rupu ispod površine je dosta vlažno i kako sam stavio ruku čini mi se da je i dosta hladna.
E sad bem ga koliko to može biti relevantno.
 
Kod mene problem sa nicanjem na V74, ali sutra cu detaljno da pregledam sve hibride.pa saljem post. Koren fin ali ne i klica da nikne.Cekacu da otprilike prebrojim sklop. pri nicanju ako bude ispod 60 000 presejavacu.Jer je setva bila na 21cm.sto znaci da ce faliti oko 13%
 
ja danas gledao N-o1 klica odlična i krenuo da gura i onu na-gore a tako i ZP 505 sijano 10 aprila.Gledao sam i prije dva dana klica bila puno manja znači nešta se dešava,a toplpmjer za zemlju ne vadim iz vrta na 10 cm se skroz vrti oko 10c a danas je bila i 15
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh