Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koja je to sorta ne vidi se, i odkud ta stara vreća?
 
Prošetao sam do jedne parcele gde je posejan kukuruz 11.IV .
Ne znam gde da postavim ove slike,ali pošto je posejan kukuruz neka ostanu ovde. Mogle bi u "nikad ovako" .
Kukuruz je počeo da klija



N
adam se da će biti dan dva bez padavina ,pa da oprskamo.Ipak će ići total 3 l/kj.


24 sata posle tretmana sa matonom u količini 0,5 l/kj + acetohlor 1,2 l/kj.Dva sata posle prskanja pao je pljusak od 3 l .




 
Tako brzo total nikada ne bi odradio.Hormonalci su strašni ko zna i ima uslove da sa njima radi.
 
Malo pre mi bio zastitar iz DU PONTA,doneo KORDUS za ogled,i pitao sam ga za stetno delovanje 2.4D na klicu ako kukuruz jos nije izasao,on kaze da i total i 2.4D stetno deluju samo ako kisa padne posle tretiranja,ali nebi trebalo da bude u nekoj vecoj meri.
 
na jednoj njivi kukuruz mi pri setvi otisao malo dublje jer je bilo jako mekano.malo duze ce mu trebati da izadje a da li ce biti nekih posledica?
 
na jednoj njivi kukuruz mi pri setvi otisao malo dublje jer je bilo jako mekano.malo duze ce mu trebati da izadje a da li ce biti nekih posledica?
Dosta zavisi od semena tj. sorte.Poneke sorte kad se tako duboko poseju znaju da počnu da otvaraju iglicu pre nego izbiju napolje.Onda od toga nema prekrupe na jesen.
 
root2.jpg

Dio kukuruza , tzv koleoptil , je ojačani dio mladog kukuruza koji kasnije odrveni i bitan je u početnim fazama da zaštiti dio biljke koja je u dodiru sa površinskom grubom zemljom od raznih uticaja , a kasnije je jako bitan za stabilost i pravilno debljanje stabla. Ako je sijano na idealnu dubinu koja je uvjek i svagda 4-5cm on se nalazi oko površine zemlje , a ako je sijano dublje nalazi se ispod površine . Sa druge strane plića sjetva ima za posljedicu nedostatka čitavog jednog do dva sprata nodalnih korjenova , a to je možda još gore.
 
Danas sam na jednoj parceli(nije mi jasno zasto nisam slikao) totalisao palamidu na ne izniklom kukuruzu i primetio sam da na par mesta,kao da je seme kukuruza odbacilo koru/kosuljicu i to tako ostalo gore na povrsini,a srce semena nigde nema.
Napominjem da nigde nikakvih tragova nema od ceprkanja neceg ili da je nesto ceprkalo ili ja to ne umem da vidim.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh