Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
15fgbi0.jpg
2u7n6vr.jpg
danas obisao njivu nikao 6030 sejan 7.04.2012
 
Imam pitanje jedno,u petak sam isao da sejem,na parceli od 6 jutara posejao sam 32 brazde,i diskovi mi se zapusili,4 brazde je ostalo ne zatvoreno,nisu cele,ali ima da se kukuruz vidi,posejan je na dobru dubinu,ali zbog vlazne zemlje diskovi mi se zagusili i nagazni tocak nije mogao da zatvori brazdu,od onda nisam mogao da odem da podrljam,da li ce to smetati pri nicanju,s obzirom koliko je kise palo,verovatno ga je slepila sa zemljom...inace hibrid je dkc 5276
 
A ako je pustila klicu,da li cu smeti da ga predrljam onako plitko,da klinovi samo dodiruju zemlju,ili da zakacim branu?Ako i kapi ne bude vise 3 dana sigurno se nece moci u njive
 
neće ti biti kasno od srijede izvedravanje i prema vikendu temp. do 28 c tako da ćeš moći u njivu prije nicanja i samo ga lagano prebnaj nebrini nećeš pomjerit ga iz reda dešavalo se to i meni
 
necu ja njega pomeriti iz reda,posto kazem on je na dubini od 8 cm,redovno je on u brazdi samo sto nije zatvoren
 
Kakva lepa :zli: kisa pade :kisa:, veceras u NS. Samo da pogode vise tu prognozu , da od srede ne bude nista pa da se navali na setvu.

Pozdrav svima i poljoprivredni pozdrav koji se sad trazi VEDRO :cool:.
 
dragane , tebi odgovara samo dosta vlage u toku nicanja , jer sijanje u vlažno pogotovo diskovnim ulagačima izaziva kasnije veliku bočnu kompakciju , tj ako zapekne bočno i ispod zrna to teško mladi korjen probija bez veće vlage.

Zorane , čime sutra krećeš , čamcem?:riba:
 
Ljudi koliko dugo ima dejstvo KAN ja sam ga bacio pre 15 dana pred spremanje al zbog onih silnih kisa nisam mogao sejati,sutra krecem e sad da li ce imati umanjeno dejstvo djubrivo,pa da moram ponovo da ga bacam?
 
Nisam nikad bacao Kan pred spremanje , malo će se izgubiti to sigurno al kolko ko zna. Kad si već išo Kan možda nisi trebo 15 dana pred sjetvu nego pred samu sjetvu .
Možda sad pripremu što dublje da malo izmješa Azot koji se već spustio malo dublje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh