Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Znam gde je,tamo su jesenas krali,bila neka frka,jel tako?Ako uspem da prodjem autom do tamo pogledacu pa ti javim,ja imam malo napred od tebe suncokret.
 
Sada razgovarao sa kolegom ima u jednom selu kod Pecinaca 15kj kukuruza vrane su mu napravile sou uvratine su mu komplet povadile.Kukuruz je pionir zasticen sa poncom
 
sad sam zavrsio prskanje 2 Ha sa 1.84 L/Ha Hemozin (terbutilazin) setva 29.03.2012 lepo nice sad je u fazi 2 ponegde 3 list ali zato sta rade srne pa to je strasno, kopaju i vade klipove ( predusev bio kukuruz ) riju li riju ja jos ovako nesto nisam video...........cini mi se da ce raditi pracka pa kotlic pa ......::vino::
 
Poslednja izmena:
kasin9.jpg


AS 160 silaž.:osmeh:
 
ja danas bio na njivama gde sam sejao 4 i 5aprila izasao tek po neki i to jedva da se vidi a svi ostali koji su sejani kasnije su ispod zemlje ali su pustili klicu i izasli iz semenke.. nego je sejalica duboko isla nisam mogao da nastelujem dubinu na baterijama nego celu sejalicu natezao na topling jer je nenormalno meko bilo... ali dobro bitno da nije poceo da se kvari u zemlji,izaci ce za par dana...

---------- Poruka napisana u 17:42 ---------- Prethodna poruka je at 17:39 ----------

sad sam zavrsio prskanje 2 Ha sa 1.84 L/Ha Hemozin (terbutilazin) setva 29.03.2012 lepo nice sad je u fazi 2 ponegde 3 list ali zato sta rade srne pa to je strasno, kopaju i vade klipove ( predusev bio kukuruz ) riju li riju ja jos ovako nesto nisam video...........cini mi se da raditi pracka pa kotlic pa ......::vino::
zovi ako bude kotlic ponecu vino ja :ppozdrav:
 
sad sam zavrsio prskanje 2 Ha sa 1.84 L/Ha Hemozin (terbutilazin) setva 29.03.2012 lepo nice sad je u fazi 2 ponegde 3 list ali zato sta rade srne pa to je strasno, kopaju i vade klipove ( predusev bio kukuruz ) riju li riju ja jos ovako nesto nisam video...........cini mi se da raditi pracka pa kotlic pa ......::vino::

Samo oprezno, da ne bude jako skup kotlić.Bolje podnesi odštetni zahtev Lovačkom društvu.
 
moj kukuruz sejan 1 i 2 se uredao,ima po koja biljka ispod kore ali danasnja kisa ce ga osloboditi!malo je zuci ali bice bolje kad sine sunce!
 
Danas obisao njive koje su sejane 4. 4. i uredio se kukuruz 80% do subote sav izlazi,jes da je malo zuckast,al sto kaze kolega odozgo malo sunca i ima da ozdravi.
 
Ako su zakoni kao kod nas , nema šanse da prodje i jedan zahtjev za odštetu lovačkom društvu , raspitivao sam se i kažu jedan od zahtjeva je da njiva bude ogradjena.:haha:
 
Kao sto kolega Rabadzija kaze,ziva istina,ne secam se da sam nijedne godine u Subotickom ataru,u prolece video vise srna,fazana i zeceva,prosto neverovatno kolko ih ima,da li su lovci malo duze odmarali,ili sta vec,ko zna...
 
Levi je sejan na ugaru,tamo je islo dublje,pa zbog toga,sa razlicitih su njiva.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh