Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
posto sam ja napisao da i dopunim. Sa 2,4d neprskam kukuruz kad viri iz zemlje.Ranije je bio u redovan repertoaru,al sam ga izbacio zbog nekih prica .... uglavnom, od kada ga nema, kukuruza ima vise. E sad,menjalo se tu jos svasta sem njega. Kolega je je jedne godine prskao sa 2l totala i i 0.5 matona po kj palamidu u soji pre nicanja soje.koliko smo pratili, nikakvih posledica nije bilo po rod, godina je bila susna, da je bilo padavina mozda bi bilo i drugacije.
 
Balkanac , znam koji je osjećaj , valjda neće biti ko kod mene prošle godine , krenulo da obilazi od marta , svagdje padne kolko tolko , ko mene ništa i tako do kraja , ni jedna prava kiša nije ni pala. :zli: :udri: ::samo bes::
 
to što je palo u dvorištu neznači da je toliko palo i na svakoj njivi to može služiti samo orijentaciono
 
Sreo me danas drugar i kaže da mi je kukuruz na jednoj parceli od 5,5ha odlično nikao ali da ću ga presevati.Divlje svinje su mi kaže napravile strašnu štetu.Čim malo prosuši iću da vidim kolika je šteta.
 
Posejo sam 6030 a d11 mi ostao pa se razmisljam,jer kod nas je zivo blato tako da tek za 5 dana setva,ako ne padne kisa opet!
 
Kukuruz jos nisam nista posejao dosad sam sejao soju ,pred Uskrs sam premontirao masinu na 70cm ali od tada kisa valjda svaki dan pada
 
ja danas obisao par parcela svuda je pustio klicu mene je samo plasilo da ne presevam ali dobro je... prve posejane parcele 5aprila imaju klicu od 1do 2cm a na zadnje posejanim tek izasla klica iz semenke sto je sejano 12aprila jos ni jedna nije izasla van zemlje... razlika u setvi je naravno zbog kise koja neumorno pada iz dana u dan zadnjih par dana... ::lose::
 
Moj sejan 2.aprila je nikao 90%.Taman će se ovih dana sklop dopuniti sa semenom koje je ušlo dublje i sa onim koje je ušlo pliće pa sad dobilo vlagu.
 
moj sejan 28 ide treci list. samo da je kise palo. ovako neznam da li ce acetohlor i zeazin da deluju. poprkano na crno ali palo svega do 3 litre. cicak poceo da izlazi. plasim se da sam dzabe prskao
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh