Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kuruz DKC sejan 3 i 4.04. poceo da izlazi,monosan je razbio palamudu,a i uspelo je na crno:osmeh:.
 
Ауууууууу, па што је ово овако криво?Посејано што би се рекло "ко во кад п...".
 
Zna li neko mozda gdje ima u Republici Srpskoj uzeti KWS hibride
Uvoznik KWS je firma iz Gradiške! Često prolaze kroz Prnjavor pa sigurno može neka poljoapoteka iz Prnjavora da ih zamoli da ti dovezu,član Goran Doboj je tako meni i sebi nabavio KWS 3381,sjeme smo dobili za 2 dana preko poljoapoteke iz okoline Doboja a cijena je 69km za 25 000 zrna.
 
Hteo sam pitati iskusnije kolege sta preporucuju na 3,4 klasu zemlje dobro nadjubrena pre je za vocarstvo ali sam planirao kukuruz raniju grupu zrenja za vrsiti u zrnu,sejacu nesto dkc 5276 i mislio sam neki pionir ali ne znam sta
 
ja sam radio palamidu pre nicanja bila je kao tvoja sa 3l po kj i trebalo je vremena da je ubije a neku nije ni ubio.A kako vidim, praktikuju dodavanje i 2,4d i to je onda full
 
O 2.4d se ovde pisalo sa rezervom , odnosno da može biti problema na kukuruzu , lično sam to čuo na više mjesta , a sam nisam probao 2.4d prije nicanja . Ko što vidite ovde ima članova koji šibaju 24d i kažu da nema problema , valda su u pravu.
 
Slikacu moj kuruz koji izlazi,a vi procenite dal je bilo ostecenja od 2,4d,lepo pise da se koristi do 3-ceg lista.

@nexcom
Kakvo bacanje para?pa za palamudu ti treba 4lit/kj a kolko je to para,a monosan 700din/lit a ide 0,5lit/h.
Banvel koristi kasnije,dva puta nije preporucljivo,osim u splitu.
 
Kiraj druže,to što je na tvojim slikama ,nema potrebe raditi totalom.Sa bilo kojim 2,4D preparatom ćeš to skinuti kao od šale.E sad ako ima nešto uskolisno što nisam video onda je opravdana upotreba totala.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh