Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zavisi od razmaka na koji seješ.
 
pitam zato sto ja na mehanicku nemog da znam tacno?ajd ti mi kazi?na kolko ses i kolko ti seme ode na koju povrsinu?


ovako.u 2 ha i 20 ara otislo 4 djaka i do 2 kila od peti djak.podesio sam da se na 27 cm.tanjiri sam stavljao prema krupnoci semena. kod nas kazu da 2 dzaka seju 1 ha dal je retko to?
 
Prošetao sam do jedne parcele gde je posejan kukuruz 11.IV .
Ne znam gde da postavim ove slike,ali pošto je posejan kukuruz neka ostanu ovde. Mogle bi u "nikad ovako" .
Kukuruz je počeo da klija
A trava ,:zli:
Nadam se da će biti dan dva bez padavina ,pa da oprskamo.Ipak će ići total 3 l/kj.



3 l ce biti malo za tu palamidu!!!!!!!!iz iskustva
 
Poslednja izmena od urednika:
pitam zato sto ja na mehanicku nemog da znam tacno?ajd ti mi kazi?na kolko ses i kolko ti seme ode na koju povrsinu?


ovako.u 2 ha i 20 ara otislo 4 djaka i do 2 kila od peti djak.podesio sam da se na 27 cm.tanjiri sam stavljao prema krupnoci semena. kod nas kazu da 2 dzaka seju 1 ha dal je retko to?
Milanco otislo ti je seme priblizno kolko je trebalo na razmak od 27,al ja mislim da je to previse maksimum si trebao 23cm razmak.
 
ako smem da predlozim , ubaci sa totalom 0,5l 2.4d najbolji palamidin prijatelj,
 
@milan 87
Ispada po nekom grubom racunu da si posejao 48000 biljaka po hektaru. Ako sejes na 27cm sklop je oko 53000 biljaka po hektaru.
Zakljucak: ili je u dzakovima bilo vise semena, ili ti je masina sejala na 29-30cm ili ti je njiva oko 2ha.
 
Imate li neki predlog kako se rešiti divljih svinja koje rove po njivi.Znači u obzir da je puška rešenje to znam-nego nešto drugo.
 
Na jednoj njivi mi vrane vade kukuruz.::jako_besan::
ja sam jesenas imao prolblem sa njima jer su mi vadile seme psenice koje zbog suse dugo nije klijalo. potopio sam hleb u insekticid i odneo u njivu i gledao kako jedu. posle sam pronasao tri komada uzeo tri motke ukrstio i vezao ih da se klate na vetru. ucinak na druge vrane je bio fantastican! ni jedna nogom nije sisla u njivu. tako sam ih se resio
 
Posejano 22 kj. kukuruza: Kermess, NS 6030, Syngenta (Sycora), ZP 666, Pionir N43, AS 72 . . . .
 
Gotova setva: Pioneer N43,D11,D12,T56,F02 ZP 555,505,600,606,666, Ns 640 LG Antis sve na 23 cm jedino N43 i F02 na 21 cm i sa Ponchom.
 

ZP 600 :D

4kagx0.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh