Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja znam jedno .Utom kukuruzu koji je sejan1.04. će biti više trave.
 
Moj kukuruz je posejan 11. 04. nesto pre podne, nesto posle podne, mozda ce i to imati ulogu u prinosu, pa cisto da napomenem:haha:.
 
Jedne godine sam u Novo Žedniku sreo prijateljevog oca 9 maja kako rastura stajnjak i sprema se za oranje pa za setvu.
Kada sam ga upitao da li je dobro kaže mi da već neki niz godina tako radi i da je prezadovoljan jer 100% ga ne uhvate vrućine u oprašivanju.Bere pred novu godinu.
Svašta ima ,nego ko što reče oldtajmer popite pivo i opustite se u prazničnoj atmosferi.
 
Kod mene je zemlja od četvrte pa do sedme klase, brdo je i setva početkom aprila se pokazala kao najbolja. Već u nižim predelima je drugačije. Zato sam ja u svom selu skoro sve posejao a parcele koje su mi u susednom selu u ravnici pored reke, jedno 100-tinak metara niže u odnosu na parcele u brdu, još nisam posejao.
 
Sve se izokrenulo . malo dalje od mene ima blago brežuljkastih teren a tu zadnjih godina baš podbacuje rod .Njive koje su najniže , koje su bile čak napuštene prije , počela trska i šiblje da prorasta , sad najbolje radjaju. Prvi put radim tri-četiri ha gdje nije ravnica, odnosno ravno je al je na nekoj "gredi" . svi koji su radili zadnjih par godina , digli su ruke , kažu izgori i nema ništa . neznam kako tu da uradim osim da uzmem raniju grupu i pojačam ureu. Zemlja je mnogo laka al nije nešto plodna.
Inače teške zemlje se ne bojim , daj b ože da leži voda , al za ove lake nisam baš pametan .
 
nisam zavario baterije na sejalicu.poravnao sam bolje njivu .i slo je ne duboko.a sta da radim nisam oprskao na crno posle setve.a dal nece biti kasno posle da oprskam ako dozvoli vreme?
 
Sad sam obišao setve 02.04. dkc 5783.Vrlo sam zadovoljan sa stanjem.Uredilo se 80 % kukuruza ,a ostali će u roku od par dana.
 
A sad sam se vratio sa kukuruza pionir F73 sejanog 04.04. i poniklo je tek nekih 10%.Eto koliko znači tri dana ranija setva.
 
Prošetao sam do jedne parcele gde je posejan kukuruz 11.IV .
Ne znam gde da postavim ove slike,ali pošto je posejan kukuruz neka ostanu ovde. Mogle bi u "nikad ovako" .
Kukuruz je počeo da klija


A trava ,:zli:




N
adam se da će biti dan dva bez padavina ,pa da oprskamo.Ipak će ići total 3 l/kj.
 
I kod nas su se ove godine pojavile odjednom.Godinama ih nije bilo a sad se sve crni.Mesurol je zakon za koje kakve ptičurine.
 
Pre setve da se ofarba seme,ali covek sada ima problem.
Mozda okruniti koji klip starog kukuruza i ofarbati pa malo razbaciti po njivi,cisto da se oteraju smradovi!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh