Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li je ovo godina za ranu, ili kasniju setvu moci cemo komentarisati kada skinemo useve.
 
Poslednja izmena:
Upravo sam ja to rekao samo sto me drugi ne razumeju,napisao sam dva scenarija jedan za kukuruz koji je rano i jedan za kasno posejani.A kako ce biti sam bog zna videcemo.Nisam rekao da je ni bolje ni losije rano.Videce se.
 
Ama ljudi morate shvatiti da ovaj nas posao je takav da ga nikad necete dovesti do savrsenstva. Sto vise znamo i naucimo iz godinu u godinu to u nekim narednim godinama postaje nekako drugacije i skoro nikad za redom nije ono sto je bilo.
Dakle sto vise naucis manje znas. Nijedna godina nije ista kao prosla. Nasa ''kancelarija'' je pod vedrim nebom.
Ranije sam napisao da u poljoprivredi postoje 3 faktora od koga sve zavisi, a to su: -Bog; - Vlada i - Covek!
Ove 3 stvari moraju biti jedna celina za uspesnu i rodnu god. Ako samo jedno od ove 3 okrene nam ledja mi smo pukli ili nam je prepolovljen prinos. E sad sta je najgore u svemu ovome je to da ove 3 stvari su kompaktni, odnosno cine jednu celinu svakih nekih 7 god.
 
Danas sam prskao suncokret i prolazio pored parcele koja je sejana 22 marta,2 lista ima kukuruz i nevidim da ga je mraz oprljio,i odlican sklop koliko sam iz traktora mogao da primetim,a licno nisam verovao da ce da opstane.
 
mozda vi od kise ne udjete u nive skoro,a kad udjete mi vec prskamo,dok vi prskate mi zagrcemo,a kad dodje oplodnja vas se ne oplodi a nas bolje ,a kad dodje vrsidba kod vas vlaga za 7,8 veca od nase
A moze lako i da vas stigne i prestigne ranije sejan kukuruz,da ovaj zuti od hladnoce...
Ja sam sejao oko 3 i pustio je klicu za gore mislim da ce da se od nedelje uvrstiti
A sta kad dode vreme za kuvanje?Najesce se od rano posejanih a kad nas stigne za jelo nece nikom trebati(mislio sam na gajgere):haha:
 
Posle bitke,svi generali su pametni,tako i Vi.
Kako je susno vreme krenulo od sredine marta,90% ljudi je vec tada htelo da seje kukuruze,
cim je sad kisa dosla i zahladnelo,sad svi vicu:"dobro je kad nisam posejao,sad ce ga mraz sprziti..."
Mi koji smo posejali,molimo se da bude sve ok i da ne bude problema,
Vi koji niste,cutite i ne stajte nama na muku!!
 
Ja još nisam posejao, ali ne što sam pametan pa sam znao kako će biti već što nisam stigao. U principu sam za raniju setvu, ali je to u našem kraju vrlo rizična rabota zbog hladnih noći, blizine Goča, Kopaonika i Gledićkih planina. Parcele su dosta niske pa je i Morava potencijalna opasnost. Sve u svemu više razloga protiv rane setve. Kolegama koji su ranije posejali želim puno sunca...
 
Kod nas su za utorak i sredu najavili neko manje zahladjenje min temp. +8 maks 13 sa kišom, posle toga temp. ide debelo u plus. i minimalna ne pada ispod 10-12 stepeni .
 
Ja sam posejao oglede i nesto malo za branje DKC 6120,ostalo mi jos 40 kj tu cu sjati DKC 5276. Prosle godine sam bio prezadovoljan sa 5276... :ppozdrav:
 
Posle bitke,svi generali su pametni,tako i Vi.
Kako je susno vreme krenulo od sredine marta,90% ljudi je vec tada htelo da seje kukuruze,
cim je sad kisa dosla i zahladnelo,sad svi vicu:"dobro je kad nisam posejao,sad ce ga mraz sprziti..."
Mi koji smo posejali,molimo se da bude sve ok i da ne bude problema,
Vi koji niste,cutite i ne stajte nama na muku!!

pa vec se rugaju kako ce mo sejati 2 puta! srpska posla, vise vole tudju nesrecu, nego svoje dobro...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh