Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ljudi jel sejao neko ZP 684, neverovatno je koliko ga malos sejalica izbacuje, kod mene na jednom hektaru džačić i četvrt, razmak 31cm, kod komsije na 2,3ha 3 džačića razmak 29, doduše seme je baš krupno?
 
to se i meni juče desilo...sejao sam uslužno,seme je baš krupno džačić je težak 9,6kg
nije mi baš toliko ostalo ali je više nego što je trebalo,ovo što sam ja sejao je bilo još i zaprašeno furadanom
uglavno ploče su bile uvek pune kad god sam stao ali sumnjam da je seme spadalo pre nego što treba i da nije isejano dobro....
 
Ljudi jel sejao neko ZP 684, neverovatno je koliko ga malos sejalica izbacuje, kod mene na jednom hektaru džačić i četvrt, razmak 31cm, kod komsije na 2,3ha 3 džačića razmak 29, doduše seme je baš krupno?
To je baš malo semena po ha,nešto ti nije u redu sa sejalicom.

---------- Poruka napisana u 10:26 ---------- Prethodna poruka je at 10:23 ----------

to se i meni juče desilo...sejao sam uslužno,seme je baš krupno džačić je težak 9,6kg
nije mi baš toliko ostalo ali je više nego što je trebalo,ovo što sam ja sejao je bilo još i zaprašeno furadanom
uglavno ploče su bile uvek pune kad god sam stao ali sumnjam da je seme spadalo pre nego što treba i da nije isejano dobro....
Najčešći problem kod ovakvih slučajeva gde ljudi tretiraju seme sami je da ga ne osuše dobro i kada ga naspu u sejalicu ono se slepi i dolazi do zastoja u izbacivanju semenki.
 
Juce smo i mi pocili sa setvom kukuruza,posejali smo nekih 50kj .. i sutra opet nastavljamo sa setvom kukuruza :D


 
to se i meni juče desilo...sejao sam uslužno,seme je baš krupno džačić je težak 9,6kg
nije mi baš toliko ostalo ali je više nego što je trebalo,ovo što sam ja sejao je bilo još i zaprašeno furadanom
uglavno ploče su bile uvek pune kad god sam stao ali sumnjam da je seme spadalo pre nego što treba i da nije isejano dobro....
ista stvar i kod mene prošle godine tretiro sam semaforom i nisam osušio sjeme kako treba i katastrofa šarena njiva
 
ali pazi,čovek je sipao dve vrste NS 6030 (normalna krupnoća)a dve 684 oba su bili podjednako zaprašeni,6030 je išao savršeno a 684 je ostalo
Ja tvrdim vec dve godine da vrece ZP hibrida nisu pakovane po 25000 zrna nego da u nekima ima vise a u nekima manje,kad nikne sve je dobro posejano a ili ostane mnogo vise ili ga bude manje,sa drugim hibridima nisam imao problema
 
DKC 5783, sejan 26.03.:
ra9a29.jpg


rjgmz4.jpg


vex5kk.jpg
 
Ako bude sve kako treba za ovu godinu smo završili setvu kukuruza.Kukuruzi sejani 01. i 02. 04. uveliko izbijaju made je setva bila malo dublja.Ona zrna koja su ušla u plitko poterala su tako da ukoliko padne kišica biće odlično nicanje.
 
Pa meni je sve preko 7cm duboko pa zato kažem.Prople godine sam sejao na 5-6cm i bilo je super.Ove godine zbog jurenja vlage sam išao malo dublje.
 
Ove slike što sam postavio par postova unapred, sve je sejano na 9cm, pa je izašao...
 
i ja sam do sad na 5-6, al sa starim raonicima, i nikad nije bilo problema sa nicanjem. sad su novi raonici, smanjena je dubina na nagaznim tockovima, al opet nisam izmerio ni jedno seme ispod 7cm. ako nebude pljuskova sve ce to izaci bez problema, ali ce se odraziti na susnu godinu, dok ovi na 5cm nece imati tu privilegiju...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh