Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
nocas kisa,ali od jutros se radilo po njivama.setva maltene gotova,ljudi pozurili !danas sam sejao usluzno ,kad gazda kaze ti radis :)
 
ja sam posejao kukuruz 3 i 4tog aprila ,posejan je extra dobro spremljenu zemlju sto bi se reklo u prah i sad ceka kisu

 
Danas startovali sa setvom, tandem snova samo piči...
5npsaa.jpg

fda6bc.jpg

23hatc1.jpg

2sb1z6p.jpg

5b3fo4.jpg

Danas sejan Pioneer T56 na 23,5 cm i AS 72 na 23,5 cm. Posejano 20 kj.
 
Da li neko ima iskustva sa tretiranjem semena ECO-BOOSTERom? Ubedjuje me zastitar, a meni se nesto ne bakce oko semena, posto sam ove godine uzeo sve sa Poncho-m (osim 10 vreca V74-nije bilo s Ponchom), bas zbog igre s mesalicom...
 
Taj eko-bustr se pojavio ove godine prvi put,koliko sam ja upucen.Hvale ga a sada na tebi je da odlucis.Ja cu kao i par godina u nazab da koristim slavil.Danas zavrsio sa setvom soje,veceras razklopio masinu i skupio traktor.Ako da big i sreca junacka ujtru da pocnem da sejem kukuruz.
 
lalo to ništa neće valjati i to iz bar tri razloga
1.mnogo je sitna zemlja
2.mnogo je ravna njiva
3.ima dosta vlage
4.i čini mi se da je duže od duži

svaka čast majjjjjjjstoreeeeeeee:ppozdrav::ppozdrav::ppozdrav:
 
Lalo kojom brzinom teraš i pri kojim obrtajima?
Teram prvom, 1400 obrtaja u minuti. Ne praktikujem sejanje drugom brzom, bolje da sejem dan više, al da sve bude ljudski posejano.

---------- Poruka napisana u 21:57 ---------- Prethodna poruka je at 21:56 ----------

lalo to ništa neće valjati i to iz bar tri razloga
1.mnogo je sitna zemlja
2.mnogo je ravna njiva
3.ima dosta vlage
4.i čini mi se da je duže od duži

svaka čast majjjjjjjstoreeeeeeee:ppozdrav::ppozdrav::ppozdrav:
Jel, a ne valja drljača? Vredi svaki evrić.
 
Zombi ti rece da radis ukupno 5ha a 4ha kukuruz,jel se usudis da ga sejes u monokulturi ?

Da, radim samo 5ha, 1ha je lucerka, imam još nekih pola hektara neke šumice (to ne brojim u obradiu zemlju naravno), a 4ha je kukuruz. Nemam nekog izbora, ništa drugo sem kukuruza ne mogu iskoristiti niti prodati višak (jako mnogo kukuruza se troši na tov bikova ali obične mi ostane oko 10 tona za prodaju).

Inače, uslovi za sjetvu su stvarno idealno, spremač je pripremio sjetveni sloj kakav se samo poželjeti može, sjeme je palo na dosta vlažan i tvrd sloj koji spremač nije nikako dirao. Ako bude kiše narednih dana nicanje i rani porast bi mogli biti izvanredni.

EDIT

Da dodam, na početkz sjetve sam malo iskopavao redove i tražio sjeme, čisto radi provjere kako je posijano. Moram priznati da sam se jako zabrinuo kada sam vidio koliko žičnjaka ima na dvije parcele gdje sijem kukururz nekih desetak godina, na jednoj od njih sam prošle godine imao dosta štete. Ako Furadan odradi posao na konju sam ali ako zezne, ima da bude konj na meni, one zvijeri će mi desetkovati kukururz. Začudilo me što ga na jednoj parceli od 1ha koja je kraj rijeke i gdje se kukuruz sije bez prekida nekih 20 godina nema ama bas nijednog jedinog žičara niti je ikada bilo štete.
 
svaka cast na perfektno posejanim redovima i odlicno sredjenim parcelama clanovima koji su izbacili slike! nemam reci ovo je milina gledati... ::svaka cast:: ja pogazio rec datu sinoc i posejao danas jos 4,5h vreme je bilo idealno sutra nastavljam ostalih 7hektara pa koliko stignem...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh