Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
danas posadio 10 Ha KWS 3381 na 21,5 cm....evo malo slika pneumatska sejacica AGRIA brzina kretanja 7,5 km/h

e7bcdc.jpg


u31ja.jpg


35btlzs.jpg
 
Sreca nasa da su kod nas u kalendaru nedelje ofarbane crvenom bojom,i nedeljom ne pocinjemo poslove u polju.
 
zavrsena setva kukuruza i prskanje u protekla 4 dana, sa manjim prekidima zbog kise. razmak u setvi 23-25cm
 
80 000 klipova kao šaka ja baš ne bih potcenjivao :D
ako budu kao saka to je dobar rodsobziromna gustinu...
nego dragane daj savet,u jesen sam zaorao oko 200 kg 15 tice linc i sada greskom manje bacio ureje islo je od 120 do 150 po kj..planirao sam da sejem na 20cm,fo2,k67 i b23 dali sada da povecavam razmak sobzirom da sam planirao oko 170 kg ureje da bacim?
 
Ne moras da smanjujes razmak za F02 i K67 ali za B23 mi deluje malo jači sklop, da ga ja sejem kod sebe na njivi sejao bi ga na 21,5 maksimalno ,opet, zavisi kakvog je kvaliteta zemlja.
 
dali je neko sejao seme kukuruza od firme singenta?i kako je zadovoljan? kod nas u makedonija prvi put ove godine se promovise -seme je austrisko.
i jos jedno pitanje.imam jedna niva jedno jutro sto ne moze da se poliva sa vodom-malo je problematicna.preporucajte mi neko seme sto je skros za suvo.(novosadsko,zemun polje ili singenta-to ima kod nas u prodaju)pozz.hvala
 
Sto posto A24 .On rodi i na 11 klasi zemlje:haha: al ičovek ima samo na raspolaganju singentu zemun i NS. Pošto se ja nepazim sa ovim sejem samo pionir i singentu mogao bih ti prep'oručiti ako ima CLUMBIJA ,HELIKO :ppozdrav:Ali eznam otkud Austrijsko ????:sta:

---------- Poruka napisana u 22:31 ---------- Prethodna poruka je at 22:27 ----------

zavrsena setva kukuruza i prskanje u protekla 4 dana, sa manjim prekidima zbog kise. razmak u setvi 23-25cm
Uvek me zanimalo dali mrazevi smeaju herbicidima,??? Dali si inkorporirao...??
 
@milanco
Ne boj se Singente,to je ozbiljna semenska kuca!Ove godine sam posejao Heliko i Maverik,a prosle Sikoru.
Pregledaj te4mu o Siingentinim hibridima,ima puno toga poucno.
 
bewisa procitao sam prospekt i vrlo dobro je objasneto.i zainteresiran sam ove godine da sejem ali neznam iskustva kakve su koliko ragja?pa zato sam pitao. inace koje seme ga preporucujes ti za branje u klipu? a koje sa susne povrsine isto u klip?
 
danas zavrsio pripremu zemlje preksutra krecem u setvu nego sam u dilemi pa da pitam,da nije gusto ako posejem pionir d79 na 17,5 18 cm navodjavacu ga i baceno je 3kg ureje pre 15tak dana otprlike? hvala unapred :ppozdrav:
 
danas zavrsio pripremu zemlje preksutra krecem u setvu nego sam u dilemi pa da pitam,da nije gusto ako posejem pionir d79 na 17,5 18 cm navodjavacu ga i baceno je 3kg ureje pre 15tak dana otprlike? hvala unapred :ppozdrav:

Taj hibrid se u suvom ratarenju seje na19-19.5 tako da pri navodnjavanju komotno moze na tu gustinu koju navodis sejati.Nije mi jasno ili je greska u pisanju 3kg ureje
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh