Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tretirao sam sve sa Furadanom u dozi 1.5dl na 10kg semena. Ovom prilikom se zahvaljujem clanu Kiraj na pomoci oko izbora preparata za tretiranje.
 
slika0064.jpg

Posejan kukuruz 04.04 i sutra dan prskano i zatekao sam izrovanu nivu od divljih svinja ,seme zaštićeno .
 
Adamr ima nas na forumu koji smo lovci pa ako nas zovnes u goste rado bi te spasili od d.svinja eto ja se prvi nudim da ti strazarim na njivi!:osmeh:
 
Sa moje strane može ,ali to je k.o. Aradac a lovno područje pripada mz. Mužlja a ko zna da nisu sve pojele jedino da ih otera acetohlor. danas ću ići kolima da vidim pa ću slikati inače radi se o površini 3 kj i posejan je kermes dodatno zaštićen furadanom .
 
Ja sam posejao kukuruz 28 marta i jutros sam gledao samo sto ne izadje napolje. Cudno mi je da se niko ne oglasava od kolega sto su posejali pre mene. Trebalo bi da ima kukuruza koji se uredio. MALO SE PLASIM PONEDELJKA.Najavili su jedan stepen u plusu.Valjda mu nece skoditi
 
Da li je mozda neko nekada imao problem zbog tretiranja Furadanom?
Komsija koji je radio u nasoj zadruzi mi je rekao da je zadruga pre koju godinu imala problema sa lovcima,jer je se divljac otrovala,pa me naplasi,no i pored toga tretirao sam sa Furadanom,pa sta mu bude.
 
Ja sam tretirao furadanom samo ono seme što mi ide na ugar i pored žita... Doza 1 dl na 10 kg semena i 1 dl piva da se bolje zalepi...
 
adame, cime je seme zasticeno nisi napisao , ja sam imao problema na jednoj parceli koja bije na sumu pre par godina. tri puta sam presevao ,zvao i izvodio lovce ,dao im jedan cosak njive za ceku i nista. od tada naovamo na svim pacelama na kojima sejem kukuruz tretiram furadanom seme i nema problema . da me neki ne brukaju da trujem svinje ,ne , jednostavno ga vise ne diraju. aj zdravo
 
Posle sinocne kise danas od 13 h moglo se lepo posejati. Tako da sam posejao jos oko 8 kj. E sad od Ponedeljka prvi dan kad vreme dopusti jos 10 kj. pa kraj za ovu god. sa kukuruzom.
 
nerazumem nesto,jer vi vec tretirano seme opet tretirate sa drugim sredstvima ili kupujete ne tretirano pa ga zastitite?mi ovde kupimo tretirano i to je to.
 
pera ves, evo deklaracije plus kućna dorada furadanom ,do sada nisam imao slučaj da ga diraju bilo je do 10 % uklipu .nisam stigao juče da odem do njive a sad je pala kiša . inače ima čeka na susednoj nivi ali po meni slabo to lovci posećuju .
slika0071.jpg
 
adame, jos sam sinoc kasno video da si dodatno zastitio seme furadanom,u postu 544 na kraju teksta , stvarno se cudim a i brinem malo da ga diraju svinje , sobzirom cime si ga sve zastitio. ako dozvoljavas da ti dam savet ,bez obzira dali ces to da presejes ili ne, probaj kilogram dva iz ambara kukuruza dobro zatruj furadanom i razbacaj po njivi posebno iz pravca odakle ulaze svinje u njivu , mislim da ce to da ih smete i dezorjentise da ne uhvate pravac u vrsti. aj zdravo
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh