Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ide veca kisa narednih 7 dana,i pritom veca mislim konacno ce nesto da pada
odlozili smo sve do utorka
 
Bio sam u nekoliko poljoapoteke i svi nude samo jedan hibrid koji su dobili pre neki dan oznaka hibrida sa dzaka je bila 323 s PKB. Moze li mi neko dati karakteristike hibrida ili link gde mogu pogledati?
 
danas bačeno 150kg ureje+100kg ana po jutru i setvospremirano.setva se odlaže do utorka dok ne prođu ladni dani za vikend i kiša koja je u najavi.Inače na moje iznenađenje vlage u setvenom sloju ima sasvim dovoljno.
 
I ja sam spremio istu kombinaciju kao i član vitezbb, i planiram da danas to bacim, samo se još lomim da li da odmah bacim AN, ili da ga bacim "na pusto" rasturivačem, kad kukuruz bude 5-6 listova (pred paranje)? Varijanta bacanja đubra paračem (depozitorima) nije u opticaju. Inače, setvu kukuruza planiram sledeće nedelje.
 
Ja ne volim da bacam rasturivačem kad je kukuruz već uveliko u listovima.Uvek bude oštećenja.Znam da to nije trajno ali ipak zaostane u razvoju.Mnogo je bolja opcija spustiti đubrivo u redove.Jeste da ide mnogo sporije ali je ipak bolje.
 
Ako u jesen nije zaoran NPK onda netreba preterivati sa azotom u proleće.
 
danas popodne sejao kukuruz posejao 130ari i pade kisa sad... ::jako_besan:: vajda nece da napravi debelu koru... ne sejem ni zrnce vise dok ne jave razvedravanje i toplo vreme,nije zapelo...
 
Po meni nema ništa lepše od prognoze koju je Peet postavio.Svakoga dana kišica sa veoma dobrim temperaturama.Najviše volim kad mi usevi izbijaju po mokrom.Tu pokorice ne može biti jer svakog dana po malo kvasi.
 


---------- Poruka napisana u 22:31 ---------- Prethodna poruka je at 22:27 ----------

Uvek me zanimalo dali mrazevi smeaju herbicidima,??? Dali si inkorporirao...??[/QUOTE]
neznam dali smetaju, al praticemo dali cu proci sa jednim dubinskim prskanjem. nisam inkorporiro ali je kisica pala i posle setve i prskanja. preparat je acetohlor 90 2l/ha + zeazin 1,5l/ha
 
Kod nas je sinoć palo 9 litara, danas popodne ljudi sejali kao da ništa nije bilo... Ja posejao 10 kj K67 na 19,6cm...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh