Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mislim da to nema mnogo sa nama, vec sa onim od gore...Ja cu ove godine skinuti 1000-5000 kg/kj, svuda identicna agrotehnika. Njive uglavnom 1 klasa. Gde je uhvatila kisa, ima roda, gde nije nema...sva filozofija ove godine!
 
Mislim da to nema mnogo sa nama, vec sa onim od gore...Ja cu ove godine skinuti 1000-5000 kg/kj, svuda identicna agrotehnika. Njive uglavnom 1 klasa. Gde je uhvatila kisa, ima roda, gde nije nema...sva filozofija ove godine!

Ma ok,tvoj nijedan post o kukanju nisam procitao...ali zato savato,leka....pa oni su i narikace zeznuli!!
 
Što je u klipu preračunao sam u zrno,drugo ,ne znam tačno koliko je u zrnu ostavljeno ,zato sam i napisao "oko "
 
Nestao mi je post (moguce da nisam ni kliknuo posalji, umor). Zavrsio jutros kukuruze. Sve je vrseno na njivi. Prosek je 4050kg/kj. Sve je hibrid pionir f73. Zadovoljan za ovu susnu godinu.
Neka zapazanja. Sve u svemu Pionir me nije izneverio, iako u pojedinim fazama vegetacije je bio jako los na oko. Dogodine ostaje sve isto, jedino mozda ubacim 5276. Jedino taj hibrid od dekalba je ok i ovoj godini.
 
u mom selu mislim da retko ko ima preko 5t prosek je 3.5t.Ja imam jednu parfcelu koju sam navodnjavao oko 3ha tu bi trebalo da bude 5t,a posto je jos zelen imam ponudu da mi jedan stocar da 25 t jusa a da to isece u silazu...pristajem nvr
 
I ja sam završio sa kukuruzom za ovu godinu...prosek 3600 kg/kj vlaga 13-15.5 %, hibridi:ns 7020,dekalb 5783,dekalb 6089... dekalb 5783 moje njive više neće videti....
 
as 72 sejan kraj aprila,450 kg san u setvi ,sejan na 24.5 cm , njiva 2.2 ha,u prosli cetvrtak vlaga 34,danas 28,,sutra branje u klipu. kad budem zavrsio napisacu sta sam nasao,i uporedjenje sa komsijinom parcelom. komsa uradio dupli ful i imao 4 kikinde na 1.5 ha. bez lazne skromnosti mislim da je moj bolji . detalje ,nadam se, u subotu. aj zdravo
 
danas zavrsena zetva kukuruza. rod na 33 ha 35 (trideset pet) tona. predusev psenica jesenas baceno 5:24:16 550 kg/ha i predsetveno 450 kg/ha urea setva 2.4. lg hibridi ponco, agrister, 33.95 35.40 razmak 23 cm prskano laudis equip. nezna se kada je padala kisa zadnji put. jednom recju KATASTROFA.
 
danas zavrsena zetva kukuruza. rod na 33 ha 35 (trideset pet) tona. predusev psenica jesenas baceno 5:24:16 550 kg/ha i predsetveno 450 kg/ha urea setva 2.4. lg hibridi ponco, agrister, 33.95 35.40 prskano laudis equip. pitanje kada je padala kisa zadnji put. jednom recju KATASTROFA.

Imenjače, ti si ga n.....o skroz.Koliko veštaka, toliko i kukuruza ::lose::
 
Juce brao drugaru,imao po mojoj proceni 7t/ha klipa.U pitanju je 684 sejan na 30cm,baceno samo 200kg/ha SAN-a.
Zato sad cujem od dosta kolega da nece sejati na manje od 28cm.Ja cu ipak da rizikujem sa istom agrotehnikom(24,5),samo menjam poneki hibrid.
 
ur2ab.jpg

Bez ovog patenta nebi se moglo brati juce i danas
1z5sphz.jpg

Jako je prljav ali ima bar da se bere, ova prikolica nosi 7 t psenice. Kukuruz je AS63 suv bez problema ide u cardak bez ciscenja::sramota::
 
Kristal ja sam navukao unitarnju gumu na valjak gornji iznad komušačkog stola i sad nema gušenja kao pre a verujem da ovaj tvoj sistem radi bolje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh