Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sindjentin Agrano,prijatno smo se iznenadili danas kad smo je obisli(posto je bas daleko retko je obilazena)
fotografija04231.jpg

fotografija04241.jpg

Evo i jedna slika iz kombajna dok sam pravio put za berac jer smo ipak odlucili da je beremo posto je jaka vlaga.
fotografija04251.jpg
 
Kod mene je ove godine najbolji prinos dao pioneer-ov R92 sejan 05.05. Mada mislim da ova godina nije merodavna za ocenjivanje hibrida....
 
Danas bio u obilazak moje najbolje parcele gde sam sadio ZP677 i AS62. Prezadovoljan sam AS62 svaki ima po 2 klipa, dok ZP677 ima po jedan klip, ali dosta veliki. Merio sam tezinu zrna po klipu. ZP677 je 340 grama, dok je AS 300 grama. Kod 677 zrna su mnogo krupna, ja krupnija nisam video nikad. Ali ipak ce AS da ima veci prinos jer ima po 2 klipa.
 
Danas dok smo točili gorivo,jedan poljoprivrednik iz Novog Bečeja mi priča .Parcela od 80 kj a prinos oko 350 kg /kj.
 
Kod mene na 8 Ha nepunih 28000 kg,fali mozda 100 kg,5 Ha Dkc 4590,ostalo Ns 444-Ultra,zemlja od crnog peska,preko peska vejavca,do crne zemlje,setva 11 i 12.4,Dkc na 21 cm,Ns na 22.5,ima delova gde je prinos bio sigurno blizu 5 t/kj,njiva oko kuce,blizu podzemne vode,ali je bilo i delova na kojima se kombajn samo prosetao,lose,ali kakve sam prinose slusao u Subotickom ataru,jos je i dosta dobro.
 
Danas dok smo točili gorivo,jedan poljoprivrednik iz Novog Bečeja mi priča .Parcela od 80 kj a prinos oko 350 kg /kj.

Reci cu ti samo ovo,ko je god sejao Dekalb ovde u okolini nema ni toliko,prijatelj na 50 kj sve Dekalbov hibrid,nema ama bas ni jednog klipa,nisam verovao da je takvo stanje te odosmo nas 4 s njim,prosetali na nekoliko mesta izmedju redova da sam 1 nasao pa ajde nego NISTA...kako li ce Dekalbovci opravdati sebe ne znam a i zanima me cena njihovog hibrida na prolece...najgori od sve dece
 
Od ponedjeljka se krece sa kombajniranjem, stanje je donekle okej i nadam se prinosu 4-5 tona po jutru. Zadnjih par dana se poceo lomiti i ima ga puno po zemlji, imam sve Pioneere i dosta dobro su izdrzali ovu sušu al vaga je ta koja kaze sve.
 
Pre dva dana zavrsena zetva.Pionir V74 je dao 1800 kg po jutru tako da kada sam sve sabrao i izracunao ispada da mi za celu godinu sa te njive ostalo 10000 zarade i kukuruzovina za lozenje. Kako je kod drugih u mom ataru ja sam zadovoljan i ostajem verni pristalica rane setve.Sejan je 28 marta.
 
Citajuci vase prinose ja sam izgleda strava dobro prosao. Najgora njiva 3750kg/kj, najbolja 4520kg/kj. Predusev kukuruz na svim parcelama. Nek kaze ko sta hoce, ali pionir je 'mamara' kad je nepovoljna godina! Dogodine samo ako se pojavi neka preko 90 posto uspesna hemija za sirak u kukuruzu sve isto bih uradio.
 
Kod nas u Leskovackom kraju svi kazu da je sejalica za psenicu, a sadilica za kukuruz. Tako da mi sejemo psenicu, a kukuruz sadimo. Znam da je ispravno sejalica, ali navika je to, zato sam i pogresio.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh