Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas ovrli 10 jutara ukupno 38 meteri, najlošiji kukuruz, Zmaj 142, 2 brzina i pun varijator, a evo i kako izgleda:
 
danas pocela berba ,beracem, parcela 0.34ha, zp 666 sejan na 24.5, 10.04, ujesen mesano 2.5 kg po ha, pred setvu san 3 kg po ha. prinos kikinda jedna vrsna .u odnosu na proslu godinu, jedan bunker manje,zmaj 214s.jutros rano brao, oko4h suvo ko barut, zetor 4718 ,treca spora, cetvrtom gusi list i delovi stabljike.aj zdravo
 
U nedelju brao 30ari, parcela na brdu jedini kukuruz u okolini , još nije skroz zreo, ali pošto su divlje svinje u blizini skidamo dok one ne krenu u akciju.
ZP 687 mislim, bilo je 3 bunkera zmaj-a 214, slike kasnije.
Ostale parcele nećemo još, samo kod nas je lišće još zeleno a komšijama već požutelo sve.
Sejano 27.04. gustina retka, po hektaru oko 4500 biljaka. Trave nema ni za lek, prskano x2 i špartano x1.

Idemo dalje do kraja :ppozdrav:
 
Mi smo mislili prekosutra brat novosadski 444, ali najavili kod nas kisu i nevrijeme. eto kisa vec pocela.
A kuruz skoro suh ko barut bio jucer.
hocu mu ova kisa sad naskodit?
 
ja sam danas probao da berem neku novosadsku ,suvu imala je maximum 13 vlagu,krunila se mnogo , i berac je vukao skoro celu stabiljku u berac i sve smrvio i tako ubacio u bunker,i onda kad istresem bunker nevide se klipovi o lisca, katastrofa,pa sam odustao, sad sam parkirao berac i de idem dok ne padne kisa, definitivni mi se zgadial berba po suvom.
 
ja sam danas probao da berem neku novosadsku ,suvu imala je maximum 13 vlagu,krunila se mnogo , i berac je vukao skoro celu stabiljku u berac i sve smrvio i tako ubacio u bunker,i onda kad istresem bunker nevide se klipovi o lisca, katastrofa,pa sam odustao, sad sam parkirao berac i de idem dok ne padne kisa, definitivni mi se zgadial berba po suvom.
Ako je tolika vlaga, možda je bolje rešenje vršidba.
 
Okrunili danas dkc4590 vlaga 12%, prinos 7300 kg, ali ne po kj nego na parceli od 7 kj(4ha).Strniste,jesenje oranje,jesenas 150kg/kj NPK, u prolece 150kg/kj uree,zatvorena brazda, seme sa ponchom, sijan na 21.5cm, setva 13.04.,prskano maister-om,zagrtano.Sta da kazem...
Ima i gori, N01 500 kg na 1.5kj.
Pola atara obrano,kruni se na sve strane, za dve nedelje nece bit kukuruza u ataru.Prosek atara ne verujem da ce preci 1000 kg/kj.
To je mahom slika Severne i delimično Zapadne Bačke.... (oko Sombora je katastrofa i to uglavnom tamo gde je predusev bio šećerna repa)
 
jutros od 05h pa do pola 11 oberem coveku 1ha i naberemo 9 vrsnih bunkera od kk 30. u pitanju je ns 640 a za jos jedan pun bunker mu je ostalo na zemlji,nisam mmogao da pokupim koliko je pao
 
danas zavrsen kukuruz,zadnja njiva pionir d11,prinos 4.4t po kj!razmak u redu 24.5cm,jako kilavo izgledao cele godine i na kraju najbolji!
vlaga u prvoj turi 14 u drugoj 15....
 
Danas probao 3381 presevan 05.05 vlaga 17,9 bice solidan prinos.Zno mi se ni malo ne svidja,ima dosta izbusenog od plamenca i ima zna sa malo plesni.Zato sam i odlucio da ove godine sve vrsem.Cekaci jos malo,Sykora jos zelena nju cekam dok ne padne ispod 15.
 
Danas ovrsio jos jednu parcelu na kojoj je susa uzela najveci danak,prinos oko 10 meteri po kj,u pitanju je sorta D-11 i D-12, jos sam i zapoceo drugu parcelu na kojoj za ovu godinu rod obecava oko 30 meteri po kj.
 
Evo neka slika sa branja juče. Parcela 7 kj ns 7020, vlaga u berbi 20,9 %, prinos od oka zmajevka klipa po kj stim što na toj parceli imam salašište oko pola jutra a tu nema ništa samo ćurčije glave (sitan, jalov) tako da se izvinjavam ako sam pogrešio oko procene.Pravi rezultat će se znati sutra ako završim tu parcelu a nadam se.Inače startujemo u 2 sata noćas.

Završena parcela od 7 kj ns 7020, prinos kao što sam procenio 1 zmajevka klipa po kj.Inače katastrofa što se tiče berbe, u 2 ujutru duva vetar, suvo ko barut a klipova u kaputu koliko hoćeš , istovar ide kilavo.Sutra nastavljam ns 6030.
 
Juce skinuto oko 9ha kukuruza. Kao sto sam pretpostavio, ima svega. V74 juce najbolji, prinos oko 5500 kg/kj, ali samo 4,5 kj. F38 skidan, ali nije predat, i nije zavrsena parcela, po slobodnoj proceni oko 3000 kg/kj. Sve u svemu, jucerasnji prosek, nesto ispod 4 tone po kj. LG-jevi hibridi obecavaju rod oko 5000 kg/kj, za ostatak nisam bas optimistican. Uostalom, to javljam sutra.
 
Danas odradjen deo kukuruza prinos nesto veci od 1.5t po jutru hibrid pionir a79 i pocet no1 koji obecava priblizno 2t,vlaga 12.5%..
Evo koja slicica
03092012344.jpg

11092012367.jpg
 
Poslednja izmena:
Kod mene ljudi uveliko rade 500 do 1000kg po jutru,svaka cast vama koji imate od 3000-6000kg po jutru,ima koji su kukali celo leto kako nece imati nista,ali ispade da su rekorderi...
 
Kod nas takodje ima katastrofalnih njiva de su prinosi od 0 do 500kg...A cujem ima de je skinuto i po preko 20 setak jutara a u bunkeru skromnih 600kg...a prva 4 reda nuz glavni put su izgledala bolje nego odlicno.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh