Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@kristal
Kolega ako moze uslikaj malo blize tvoj patent!
Da li to mala Mahindra vuce 222-ku i kako?
 
@kristal
Kolega ako moze uslikaj malo blize tvoj patent!
Da li to mala Mahindra vuce 222-ku i kako?

To nije moj patent,ali je jako dobar.Vuce ga MTZ82 u drugoj zec.Mogu uslikati nije mi tesko samo sam vec postavljao slike u temi Zmaj beraci .
10z20di.jpg
 
Prosecan prinos kod nas oko 2 tone po hektaru ko ima vise taj je ubo premiju ili zalio jednom.Koj e zalivao pet do 6 puta ima dobar prinos ali kod nas se zaleva oko 3 hektara na povrsini atara od nekih mozda pod kukuruzom 400 hektara.Cena soje kod nas trenutna 84 dinara u poljoprodavnici Agro Mil iz Pojata.Kukuruz 1260 dinara 40 kila.Ove godine ZP 684 podbacio a 606 puno bolji kod mene.Dogodine 434 i imam uvoznog semena.Zadnja kisa pala u Maju i nesto poprskalo u junu ali to je mozda litar na 1m2.Sve u svemu nista.Oko jutro sam pokosio jos u svilanju,nema roda sta da ga cekam bolje ovce da ranim a vec uveliko podgoreo.Mnogo kod nas je pokoseno u fazi svilanja i mleci jel sve sto nije imalo klip ruseno je i balirano ili na zeleno davano stoci.Generalno katastrofa.
 
i ja sam juce obrao kukuruz sa jednog hektera imao sam tri puna bunkera od 216. malo manje sam prosle godine imao sa 30 ari i to je bio u travi ali je kvalitet bio bolji.
a o berbi da ne pricam sve zivo izgorelo kidaju se stabla zagusuje loše se cisti haos.nocas pala kisa malo valjda je danas lakse za berbu
 
Kod mene, posto sam pri kraju berbe, prosjek jedna Ljutomer jednoosovinka sa nastavcima (zapremina od nepunih 5 kubnih metara) klipa na pola hektara, ocajnog kvaliteta.Radi se o NS 6010, 6030, ZP 606 i 666. Inace u mom okruzenju se najbolje pokazao zp 606, a NS je zavrsio igranku, bar kod mene.Da napomenem da je sijano dio pocetkom aprila, a dio krajem istog mjeseca.Djubreno 350kg/ha sa 9*15*15 i 250kg SAN_a.
 
KWS Kermess i Korimbos probali berac,nabrali 22 vrste na 385 metara,ovako izgleda
34rycz5.jpg
2u40eft.jpg
2h4j8d3.jpg
Prvi utisci su zadovoljavajuci,Korimbos mnogo bolji od Kermesa,idemo ka boljem delu parcele,ocekujem na 6.5 k.j 25-26 tona zrna JUS-a!
 
Završena ,,berba" kukuruza za ovu godinu , prinos ( ako se to može nazvati prinoson ) za ponos ( tuga jedna)
KWS 3381 oko 1500 kg/kj
Pionir F02 oko 800 kg/kj
ZP 600 oko 1000 kg /kj
 
Zavrsili kukuruz ove godine sve okrunjeno i ostavljeno na cuvanje prosek 2250kg po kj ...to je sto je kada stavim u racunicu sve ulozeno onda je zarada 250kg po kj... sta reci nego hajte vi nama na Dane piva u Zrenjanin pa da zalijemo ovaj rod :ppozdrav:
 
Ovršen kukuruz pre par dana. Pionir F38 i DKC 5276, prinos oko 5 t/ha, vlaga oko 11%. Na oko su izgledali katastrofalno, predusev je bila repa. U svakom slučaju smo bolje prošli nego sa repom.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh