Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Savato cale i ja smo odustali,kurzovina je previse suva i krsi se na samim privodnim lancima jednostavno ne moze da je uvuce do prijemnog bitera i tamo dalje unutra,tako da cekamo bar rosu ako ne padne kisa.
 
Savato cale i ja smo odustali,kurzovina je previse suva i krsi se na samim privodnim lancima jednostavno ne moze da je uvuce do prijemnog bitera i tamo dalje unutra,tako da cekamo bar rosu ako ne padne kisa.
Au...znam da nece biti lepo,ali idemo da probamo! Sve mi je jasno sta nas ceka,ali...kisa ko zna kad ce i da li ce?!Vlaga pada,ako bude da se kruni,dzaba sve...imam sakupljac zrna,ali nije to to! Ne znam,videcemo!Nesto cu kruniti na njivi a nesto barem za svinje i neki vagon da imam za ambar!Ne da se cela godina usrana,a ovaj vetar duva li duva kod nas...
 
Evo moj rod,jad i beda sa 1.7 ha..hibrid ns 640

15ein86.jpg

jheyv6.jpg

5an7tl.jpg
 
Čuo sam da je ovde neki čovjek juče brao u klipu , neznam ni koji hibrid , nije se čak ni krunio mnogo , a navodno vlaga 9% :sta: . Jel moguće da bude tako mala vlaga?
 
Evo idem od drugara sto treba da mi vrse kukuruz i kaze da je od jutros u 8 poceo jednnu parcelu sa 14,9 a sad mu sin dosao za zadnjom turom i vlagom 11,7.Eto ista parcela i sve a vlaga toliko pada.Ovde sunce sad prci a vetar kao u susarama.
 
katastrofalno je suvo sve,nema rose ni u 4 ujutru, i nepamtim ovakvu suvu berbu kad mi berac uvuce celu stabiljku i to smrvi je na silazu i nemoze da izbaci napolje jer se biljka raspada sto je suva i tako sve zajedno sa klipovima ubaci u bunker i to je onda milina za istovar, sad cekam kisu neberem dok ne padne makar 5lit
 
danas kombajniran kws 3381 sa 5 kj i pajdaš sa oko 2,5 kj. sve je išlo u jednu prikolicu ali pajdaš je bio bolji bar za 30%. ukupan prinos sa 12% vlage je 66 meteri ili 8,8 meteri po jutru. krađe nije bilo mnogo, možda 100-150 kila oko najboljih uvratina.

čudna stvar je da je sa severnozapadne strane kukuruz bio lošiji, prvih par redova potpuno bez ploda na obe njive dok sa suprotnom i u tim graničnim redovima ima ploda. velike površine, pogotovo pod KWS su bile potpuno bez klipa.

kws sejan na 19,5 cm a pajdaš na 20,5. u jesen bačeno oko 90kg/kj MAPa , pred setvu oko 100kg ANa, nicanje bilo odlično, bez korova.
 
katastrofalno je suvo sve,nema rose ni u 4 ujutru, i nepamtim ovakvu suvu berbu kad mi berac uvuce celu stabiljku i to smrvi je na silazu i nemoze da izbaci napolje jer se biljka raspada sto je suva i tako sve zajedno sa klipovima ubaci u bunker i to je onda milina za istovar, sad cekam kisu neberem dok ne padne makar 5lit
Ja sve spremio za ujutru,ali posto je situacija ista kao i svugde mislim da cu i ja sacekati dan-dva posto najavljuju neku kisicu pa po malo vlaznim da se krene...Ne vredi zuriti,sta je tu je!Vrsidba mu ne gine ali da se obere koliko toliko...
 
Savo, ako krećeš ujutru, kreći što ranije, mi krećemo u 3:30-4:00, do 7 šta uradiš uradio si, pod uslovom da ova usrana vetrina stane.
 
Sto ga ne ovrsete, pa ako ga bas toliko zelite kuci, stavite ga negde tako u zrnu, ionako je suv kao barut, nista mu nece faliti.
Ja sam racunao, vrsidba se vise isplati nego branje, cak i kada se plati 50e, branje, gorivo, vuca, traktori, prikolice, skidanje, struja, pa krunjenje, i jos rad koji nije nimalo lak.
Pricam o ovoj godini, sa ovako suvim kukuruzom, ne kao pravilo.
 
Evo neka slika sa branja juče. Parcela 7 kj ns 7020, vlaga u berbi 20,9 %, prinos od oka zmajevka klipa po kj stim što na toj parceli imam salašište oko pola jutra a tu nema ništa samo ćurčije glave (sitan, jalov) tako da se izvinjavam ako sam pogrešio oko procene.Pravi rezultat će se znati sutra ako završim tu parcelu a nadam se.Inače startujemo u 2 sata noćas.
 
Sto ga ne ovrsete, pa ako ga bas toliko zelite kuci, stavite ga negde tako u zrnu, ionako je suv kao barut, nista mu nece faliti.
Ja sam racunao, vrsidba se vise isplati nego branje, cak i kada se plati 50e, branje, gorivo, vuca, traktori, prikolice, skidanje, struja, pa krunjenje, i jos rad koji nije nimalo lak.
Pricam o ovoj godini, sa ovako suvim kukuruzom, ne kao pravilo.

Zarada ce biti na cokanjima(sapurikama) 100 e zmajevka.
 
Okrunili danas dkc4590 vlaga 12%, prinos 7300 kg, ali ne po kj nego na parceli od 7 kj(4ha).Strniste,jesenje oranje,jesenas 150kg/kj NPK, u prolece 150kg/kj uree,zatvorena brazda, seme sa ponchom, sijan na 21.5cm, setva 13.04.,prskano maister-om,zagrtano.Sta da kazem...
Ima i gori, N01 500 kg na 1.5kj.
Pola atara obrano,kruni se na sve strane, za dve nedelje nece bit kukuruza u ataru.Prosek atara ne verujem da ce preci 1000 kg/kj.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh