Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Postovane kolege da li bi neko znao da mi kaze od 1m kubnog kukuruza u klipu koliko odprilike izlazi kukuruza u zrnu?
 
Cujem da je jedan veliki gazda kod nas ovrsio na 200kj skoro punu vagonku kukuruza!
 
Od pocetka tvrdim da JB i nije nesto narocito stradao samo ispratite te silne rekorde.Psenica 36-38 met,suncokret 23-25 met,soja 15-18 met,danas kukuruz kws 3381 44 metara pa sta jos treba.Treba biti zahvalan Bogu za ovo sto smo dobili a ne kukati i kriti se iza paravana.
 
Sve je u lancima[u jutrima] ako su me obmanuli pa neka im bude,ali bez zezanja to su neki prinosi koji se iznose na otkupnom mestu,neke rekordere i ne registrujem.
 
juce obrano dva i po lanca jedne od najbolje zemlje koju imam novosadski 6030 samo tri dobre kikinde sto je za 50% manje od prosle godine... a na tri lanca losije zemlje samo dve kikinde u prevodu uzas..
 
moj drugar iz malog bavanista se hvali prinosima kukuruza i soje,kaze da nije nista losiji rod nego prosle godine,cak i bolji
 
Skidan juče dekalb (6120 i 5276) , prinos oko 8t/ha svedenog zrna . Sijan na 15cm čini mi se oko 10.4. Redukovana , znači neorano , samo tanjirano i podrivano . Ujesen 0kg , predsjetveno 0kg , startno u sijačicu oko 250kg/ha Yara 8:24:24 , prihrana špartanjem 250 kg/ha Yara Kan 28% . Navodnjavano jednom potapanjem ali nekompletna parcela , najviše 50% . Po mojoj slobodnoj procjeni navodnjeni dio je dao možda 12t/ha , a nenavodnjeni oko 3t/ha .

Evo i snimak , stari claas dominator se teško borio sa masom , više sa stbljikama nego zrnom:

[video=youtube_share;mtIJdZVGkZs]http://youtu.be/mtIJdZVGkZs[/video]

DSC03063.jpg
 
Juce okrunio pionir k 67 sa 3 jutra 1400 kg.Kod nas ko ima 1000 + kg od lanca taj je rekorder.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh