Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Au al ovde ljudi imaju prinose kukuruza... Kod nas u sremu ko ima 20 meteri po jutru taj je šampion, a ko ima 30 pa taj je rekorder...
 
Voleo bi da vidim te kuruze... Na ovu godine priča za malu decu, al neću da kažem da nije nemoguće... A izgleda da ni jutra nisu više kao što su bila... Još da je na repištu bilo, pa to bi bilo izvaredno...
 
Bavanistanci, sta se radi kod vas, vi bi treblia ove godine da imate dobre prinose za ovakve prilike ? Nesto vas nema na forumu ?
 
John po meni ti si zaboravio da odbiješ prikolicu i traktor koji su stajali na vagi kad si merio, ako sam te dobro razumeo ti si imao na 53 ara 8100kg, što je jednako po jutru 9217 kg ili po hektaru 15283 kg što je nemoguće u ovoj godi , bez obzira koju sortu si imao ,pa čak i da si navodnjavo.
Zašto je nemoguće pričamo o klipu a ne zrnu uslužno sam brao čoveku na jutro i 250 hvati imao 10240 kg klipa mereno zbog prodaje evo i slika da vidiš slikano 27.07 pažljivo pogledaj na stabljici ima 4 klipa to sam slučajno naleteo a na 70 posto ostalih ima dva i ponegde tri
http://
 
Ljudi bre vama je bitno da se izrugujete a nečitate pažljivo u poruci lepo piše da je slikano 27. 07. a ne sejano. Sejano je 28.04. što takodje piše u jednoj prethodnoj poruci ne čitate pažljivo.
 
Ipak 70% po 2 normalna klipa (da nekažem 3 ) u normalnom sklopu nemoguće .
Ne ne to je tad bilo kad sam slikao, u vreme berbe bio po jedan normalan a ovi sitni skoro da nisu ni imali zrna na sebi kad sam pitao malo iskusnije kažu da tako kukuruz sakuplja hranu pa se posle hrani iz tih sitnih zametaka sad dali je to istina neznam ali oni normalni klipovi su bili dosta krupni. Inače sejan je na 24cm.
 
Noćas sam obrao jednu malu parcelu od 0,2 ha, hibrid NS 50.. ( zaboravio sam ostala dva broja). Bilo je tri koša SIP-ovog tornada. Kako on ima oko 650-700kg. suvog zrna ispada da je rod oko 10 t/ha. Kakva je godina ja sam zadovoljan.
 
Sada izmerio vlagu,D-12=10,9 D-11=13 Sikora-13,9 Sa iste parcele/ Ulyxx-13,8 / Memoxx-15,7 ZP-666-16,7 to je sa iste parcele/ i Rajfajzen Fao 400 koji je pored potoka i koji je za sada ubedljvo najbolji po izgledu klipa 25,9
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh