Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
jutros obrali NS 6043 ,i prinos je katastrofa, sa jednoh jutra 3/4 zmajevke, bilo je dosta polegnutih i jalovoh biljaka ,pa se to odrazilo na prinos. taj hibrid ima velike klipove malo se teze ljusti,ali je imao katatrofalno slabu oplodnju, krajni redovi jos su bili dobri ali vec peti red je bio duplo slabiji, .. vise nesejem novosadske hibride,bas su se pokazali u ovoj susi...

Nemoj biti toliki skeptik i ne treba zaboraviti nase hibride.Ko hoce da ima malo stabilnije prinose (sejanje na veci razmak 28-30cm) jos kako NS hibridi mogu da ponude.Ima kod nas parcela sa NS hibriom koji nije ni osetio susu tako da mu se prinos nista nece ni razlikovati od proslih godina.Na ovoj stao sam ja gledao prinos nece biti ispod prepune zmajeve prikolice/kj.Klipovi pravi "seljacki" 30cm milina za pogledati.Normalno odnoosi se na njive gde je ipostovana agrotehnika.
 
Danas urađena najbolja njiva, Pionir F38 na 18,2 cm posejwn 01.04 na ugari tačno 30 meteri i 20 kila... Na ovu godinu i kakvih kuruza kod nas ima, ja zadovoljan...
 
Gde je oldtimer nestao???Pre 7-8 dana otisao da skida kukuruz i evo jos cekam njegove rezultate
 
Evo i mojih rezultata:
-Na jesen pod brazdu bačeno 100kg mapa i 150kg 5/16/24 po jutru
-Pred setvu bačeno 150kg ureje i 100kg ana po jutru
-07.aprila posejan v74 fao 530 na 18,5cm
-30 aprila presejan zbog loše naštelovane sejalice sa hibridima no1,f38,v74 i n43-fao grupe od 380 do 690
-od prvo posejanog ostalo jedno 10%pa sam imao duple redove na pojedinim mestima tako da nisam uopšte špartao
-pošto je predhodne godine bio isto kukuruz zlatica je bila u velikoj količini i izjela je maltene svu svilu prilikom oplodnje
-zbog problema sa lopovima morao sam juče da ga skida pre roka,inače sam našao 60 džakova prilikom vršidbe spremnih za noćas
-po mojoj proceni pokradeno mi je između 15 i 20%kukuruza
-na kraju su rezultati sledeći vlaga je bila 16,1% a kada se svede na jus za naplatu mi je ostalo 3650kg po jutru kukuruza.
Krajnji zaključak ove godine da mi je sve od samoga starta krenulo naopako i tako se završilo.Nadam se da će nam dogodine biti bolje
 
Vitez jel ti njiva pored puta i udara u kanal ako jeste moja udara u taj put presejao sam 28 aprila zbog vrana u nespremano i sutradan poprskao totalom isto zbog lopova prevremeno brao ali u klipu na vagi pokazalo 81 metar na 53 ara a seme pomešano tri vrste već sam u vreme setve prežalio tu njivu ispostavilo se da mi je najbolje rodila.
 
Upravo ta njiva.Toliko sam imao problema sa njom ove godine zbog objektivnih i subjektivnih razloga da mislim da sada posejem pšenicu da se više ne mučim i da me glava ne boli.Inače imali smo sreće zbog godine što smo presejali i zato su nam relativno dobri rezultati
 
Moja je ona do kanala što udara u tvoju pored deteline i mislim da imam dobar rod jer u kanalu ima vode jer već one dalje njive su mnogo slabije
 
Moja je ona do kanala što udara u tvoju pored deteline i mislim da imam dobar rod jer u kanalu ima vode jer već one dalje njive su mnogo slabije
Johny apsolutno si u pravu do kanala su mi bili klipovi koji se ne bi postideli i u normalnoj godini a sve što je išlo dalje od kanala sve manji i sa većim napadom zlatice.Jedino moram reči da mi maltene nijedna biljka nije bila jalova
 
I moji su klipovi do kanala bili dobri. I put je pio dobar, pa je lepo posluzio lopovima da mi oberu do kraja taj deo do kanala.
 
Juce ovršen Heliko na 3,3 ha, za naplatu bilo 5550kg ili 1850kg/ha.To mi je najlosija njiva.
Obrao sam Maverik,prinos 7,5-8tona/ha klipa.Ostali su negde izmedju.Ove godine vazno je da pokrijes ulaganje,
 
Vitez jel ti njiva pored puta i udara u kanal ako jeste moja udara u taj put presejao sam 28 aprila zbog vrana u nespremano i sutradan poprskao totalom isto zbog lopova prevremeno brao ali u klipu na vagi pokazalo 81 metar na 53 ara a seme pomešano tri vrste već sam u vreme setve prežalio tu njivu ispostavilo se da mi je najbolje rodila.
John po meni ti si zaboravio da odbiješ prikolicu i traktor koji su stajali na vagi kad si merio, ako sam te dobro razumeo ti si imao na 53 ara 8100kg, što je jednako po jutru 9217 kg ili po hektaru 15283 kg što je nemoguće u ovoj godi , bez obzira koju sortu si imao ,pa čak i da si navodnjavo.
 
Skinuo danas hektar,Dekalb 5143 vlaga 14.7 mada ne skidaju do 16% vlage, kolicina jus u zrnu po hektaru 3.5t ne odbijaju ni lom a ni prljavstinu,lager se odbija tek od Maja 1%...nepuno 2t po jutru...toliko sam i mislio da ce biti...sta je tu je ajmo dalje
A ne da je borba ko ce da primi to nije normalno,potukose se da bukvalno na licu mesta dogovaras uslove
 
Kod tebe se tuku ,a mi nemamo kome da predamo ,još niko ne prima .Navodno od sutra.
 
@momosaric
Ta njiva gde ocekujem 5t/kj je u prethodnih 10 godina dobila 5-7 puta stajnjak. To je cela pamet, agrotehnika je ista kao i na ostalim parcelama.
 
Po mojoj proceni za 5-10 dana otpao bi klip sa stabljike,svi primaju jer je neverovatna trka ko gde nosi,menjaju uslove bukvalno pred merenje,Mk komerc-ov covek zove centralu i vice:"niko nece da nam predaje zbog uslova jer ostali uzimaju po jusu,najebali smo" slusam ga i umirem od smeha
 
John po meni ti si zaboravio da odbiješ prikolicu i traktor koji su stajali na vagi kad si merio, ako sam te dobro razumeo ti si imao na 53 ara 8100kg, što je jednako po jutru 9217 kg ili po hektaru 15283 kg što je nemoguće u ovoj godi , bez obzira koju sortu si imao ,pa čak i da si navodnjavo.
Kolega u KLIPU je moguce racunaj da 20% ide na sapurinu i ako je vlaga blizu 30 isto 15% to je odmah 35% manje zrna...
 
250mr5w.jpg
Evo kod komšije stigao tamam za kuvanje.
 
Ja sam nocas i danas skidao kukuruz sa oko 25 kj,

1. 10,4 kj sejan F73 , kukuruz vec trecu godinu, dijabrotike da ne mozes da prodjes kroz njivu, moja najlosija njiva, sejana 28.04. vlaga 16 jus 2826 kg po kj
2. 7 kj F 73, sejan 30.04. vlaga 22, sveden na na 20% vlage 3880kg, ide tel kel prodaja odmah. Kukuruz treci put za redom na toj njivi.
3. 7 kj V52, sejan 27.04. vlaga 17, sveden na jus 3850 kg po kj, ide na lager. Takodje kukuruz trecu godinu za redom.

To su mi bili najlosiji kukuruzi, ostali cekaju da se vlaga spusti jos malo, ocekujem i malo vece prinose. Zadovoljan sam, mislio sam da nece preci 2500 i 3000 kg.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh