Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas vršeno nešto Dekalba i Pionira... Dkc 28 meteri/kj (hibrid 5783), Pionira 25 meteri po jutru (hibrid F3:cool:... Vlaga kod Dekalba 13%, kod Pionira 12%, oba sejana u isti dan 25.03.
 
Danas probana Sykora jedan prohod (6 red na 512m duzine) kroz sredinu table da se vidi kakvo je stanje.Izmereno 2110kg sa 19%vlage.Sacekacu jos 10-tak dana jer cu sav kukuruz lagerovati kuci.Prinos ide cak i malo vise nego sto ocekujem jer sam vadio priblizne proseke.Slika nema jer moji nece da se zajebavaju sa slikanjem a ja ne smem napolje jer sam operisao oci.Nadam se kad bude glavno da cu smeti na njivu.

Kada si sejao sykoru ?
Drzaces je kuci u klipu ili u zrnu ?
 
danas uradjena jos jedna parcela,presejana repa,hibrid dkc440,vlaga 13.6,prinos 2500kg po kj!djubrenje 300kg npk i 100kg urea...

posto mi je zafalilo semena kad sam sejao tu njivu pred kraj sam nasuo mix semena as54 i sindzenta pako,povrsine mozda nekih pola jutra!tu su klipovi bili vise nego duplo veci nego na dkc i vlaga sigurno 18-19% pa smo taj deo prvo uradili i nasuli u dno prikolica... sa tih pola jutra nacurilo je preko 2 tone!eh da je cela njiva bila takva...
dkc je kod mene zavrsio karijeru!

ostao mi je jos pionir d11,koji izgleda kao u najboljim godinama,vlaga mu je 20 tako da ce jos da ceka....
 
U koju Zmajevku stane 6000 kg klipa? Koja je vlaga tom 6030?!Ja nisam nikada merio ali mislim da u 485 ne moze da stane vise od 5000 kg klipa pa da je i prevrsena!@Kiraj me demantovao,sa vlagom 27-28% stane 5700-5800 kg,naravno sa vecom vlagom moze i 6000kg .Sve OK u trenutku mi se ucinilo jako puno...

Savato nije moglo da stane 20 redi na 400m duž (1 kj) u zmajevku, a jednu zmajevku sam merio i bilo je 5800kg klipa na njoj (nisam mislio da ima toliko, mislio sam da je lakši ali sitniji klipovi pa se složilo) a tih pola reda-red što nije stalo otprilike daje 6000kg.Što se tiče vlage nisam merio ali odokativno 23-25 % (idealan da se bere).

Inače biće još merenja kad počnem da iznosim arendu a imam i dve parcele gde očekujem i bolji prinos a te parcele će ići arendašima ali videćemo rezultate i sa drugih parcela i sorti.
 
Poslednja izmena:
Savato, neznam baš za klip , mada mi nije logično što kažeš , al za zrno se zna da je teža prikolica suvljeg nego vlažnog zrna naravno . Pretpostavljam da je i u klipu teža prikolica suvog ?
 
u kom kraju ja sam prekjuče neko dvoje zatekao ali pobegoše pa sam odmah došao sa beračem vlaga oko 30 ali bolje da se suši u dvorištu nego u njihovom čardaku
 
Kukuruz mi je u potezu bara 100 metara od sela.Bili su Vrekiči rekoše mi valjda oni voze pi kap pa ih ljudi poznaju.Inače u njivi sam našao dva džaka puna džakova spremnih za noćas i balon vode od 5 litara pun vode kada se umore ljudi valjda od lopovluka da se osveže
 
Ja danas bio da obidjem jednu parcelu kad vidim fale klipovi krenula kradja, tako da cu da berem sutra ili prekosutra. Inace doneo dva prosecna klipa izmerio tezinu zrna bez sapurine jedan 280g, a drugi 340g, moram reci da mi je to najbolja parcela. U pitanju je AS62, ove godine je odlican. Nadam se nekom prinosu od 7-8t/ha.
 
Na sve su mislili samo tebe nisu očekivali moje je isto u barama ali zadnja njiva u linji pa nisu stigli ali su upali u sve okolne njive po 30 do 50 metara pa celu širinu
 
Bome da kod mene dodju da kradu-beru,kako je dobro rodio kokuruz malo bi im bio i taj balon vode dok naberu dva dzaka...
Kukuruz mi je u potezu bara 100 metara od sela.Bili su Vrekiči rekoše mi valjda oni voze pi kap pa ih ljudi poznaju.Inače u njivi sam našao dva džaka puna džakova spremnih za noćas i balon vode od 5 litara pun vode kada se umore ljudi valjda od lopovluka da se osveže
 
Pozdrav svima, danas sam bio u banatu na sahranu jednom rodjaku i slusam pricu i neverujem sta sve moze da se desi, naime poljocuvar je pre neko noc zateko lopove na delu ali ih je bilo vise i dobio je covek takve batine da sat vremena nije mogo da ustane,ogrebotine i modrice i sad ima. Mislim da se to dogodilo u poljima oko Gaja ili u blizoj okolini,nisam siguran. Tako da oprez sa tim lopovima da neko ne nastrada.
 
Pozdrav svima, danas sam bio u banatu na sahranu jednom rodjaku i slusam pricu i neverujem sta sve moze da se desi, naime poljocuvar je pre neko noc zateko lopove na delu ali ih je bilo vise i dobio je covek takve batine da sat vremena nije mogo da ustane,ogrebotine i modrice i sad ima. Mislim da se to dogodilo u poljima oko Gaja ili u blizoj okolini,nisam siguran. Tako da oprez sa tim lopovima da neko ne nastrada.
Pa pre 15-ak godina poljocuvara u Crepaji su ubili na njivi cigani i niko NIKADA nije odgovarao,zamisli ti to?!
 
Kada si sejao sykoru ?
Drzaces je kuci u klipu ili u zrnu ?

Sykora je sejana 03.04 sa 62000bilj/ha sad je tu negde 56-58000 bilj/ha.U pitanju je suvo ratarenje ali je agrotehnika sto bi rekli u fulu.Sve ce ici u zrno u kotobanju (oblozena je mrezicom sitnom) sto zbog neki manjih klipova koje bi berac propustio ali me najvise brine sto skoro svaki klip ima od plamenca na vrhu pa samim tim ima i plesni.To ce kombajn sve da "otrese" a zrno koje je plamenac skroz izbusio ce vetar da izduva.Inace kod mene se sve vise ljudi odlucuje za ovakav vid skladistenja kukuruza jer otkupna mesta nenormalno otimaju i izmisljaju nove troskove a sto na kraju godine imaju po 3000t viska,to nema nikakve veze oni to zovu "dobrim poslovanjem.Imacu dosta pobacaja zbog Korimbosa gde je sejan sa Sykorom jer od njega skoro da nema nista.Sykora ce i dalje ostati vodeci hibrid kod mene.Danas ako ne bude veceg sunca idem do parcele koju sam presevao 05.05 3381 gde ocekujem oko 4,5t/kj da vidim da li bi mogao da se skida.
 
jutros obrali NS 6043 ,i prinos je katastrofa, sa jednoh jutra 3/4 zmajevke, bilo je dosta polegnutih i jalovoh biljaka ,pa se to odrazilo na prinos. taj hibrid ima velike klipove malo se teze ljusti,ali je imao katatrofalno slabu oplodnju, krajni redovi jos su bili dobri ali vec peti red je bio duplo slabiji, .. vise nesejem novosadske hibride,bas su se pokazali u ovoj susi...
 
Na jednoj njivi 3950kg/kj zrna Pionir f73. Na drugoj kombajner poceo parcelu i ja ih zvao da stanu kad sam video da je vlaga preko 15. Sa druge njive uradjeno 6 redi na 520-530m (16 redi jutro). Vagnulo 1980kg sa 15.2 vlage, jus je oko 1880kg (oko 95%). Ta njiva mi ja najbolja, tu ocekujem i preko 5t/kj, dok imam jednu gde ako bude 1t/kj bicu presrecan.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh