Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
bio i danas na njivi, i jos sam u soku. U nedelju sam merio i danas opet, Kermes sa 33% pao na 29% a AS54 sa 26% ma 16% !!!!!
Nisam mogao da verujem. a merio sam na istom mestu ko prosli put.Sve mislim da za vikend berem kermesa.
 
Poslednja izmena:
Izleda da ce suncokret i kukuruz priblizno isto roditi 2-2,5 tone po k.j a cena suncokreta i ulaganja naspram cene kukuruz i ulaganja?!?!?!Suncokret duplo veca cena,duplo manja ulaganja...Kukuruz puno ulaganja,dobra cena ali ne dovoljna u svoj muci i patnji koja nas je zadesila...Moja predvidjanja cena kukuruza kraj novembra-pocetak decembra 275 eura tona tel-kel!
 
Izleda da ce suncokret i kukuruz priblizno isto roditi 2-2,5 tone po k.j a cena suncokreta i ulaganja naspram cene kukuruz i ulaganja?!?!?!Suncokret duplo veca cena,duplo manja ulaganja...Kukuruz puno ulaganja,dobra cena ali ne dovoljna u svoj muci i patnji koja nas je zadesila...Moja predvidjanja cena kukuruza kraj novembra-pocetak decembra 275 eura tona tel-kel!
Prekini da KUKAS!
Gori si od seka perse!!

KWS je kod mene zavrsio za svagda,korimbos prinos sa 1,5/kj.
img0739.jpg

img0736.jpg
 
Navikli svi da im kukuruz rodi.Eto sada ćete videti kako je nama kojima malo koje godine kukuruz ovako podbaci.Ulažemo mi isto kao i vi a beremo/vršemo ćorke.
 
Ja juce vrsio Florenciju vlaga 16% prinos sa 4.5 kj 9380 kg ja sam zadovoljan ovo mi je losiji kukuruz u ritu.
 
mi kada ostvarimo prinos 4t na k.j u normalnoj godini to je super,jer nece vise.A ove po 1t po k.j ko ima taj je presrecan,ne razmisljamo o prinosima od 8t na k.j,svi mi isto ulazemo,gde bi svet otisao kada bih bilo sve savrseno i kada bih svi imali max prinose,kako je tako je i iz ove koze ne moze u drugu...
!
 
Danas izašao malo da probam berač i naberem 2 zmajevke.Prinos 6000kg klipa po kj ns 6030 ili ti zmajevka prepuna.
 
Danas izašao malo da probam berač i naberem 2 zmajevke.Prinos 6000kg klipa po kj ns 6030 ili ti zmajevka prepuna.
U koju Zmajevku stane 6000 kg klipa? Koja je vlaga tom 6030?!Ja nisam nikada merio ali mislim da u 485 ne moze da stane vise od 5000 kg klipa pa da je i prevrsena!@Kiraj me demantovao,sa vlagom 27-28% stane 5700-5800 kg,naravno sa vecom vlagom moze i 6000kg .Sve OK u trenutku mi se ucinilo jako puno...
 
Poslednja izmena:
Jutros skinuli F73 na 2kj.Vlaga 14% -čisto za naplatu(kad se odbije ulaz i ona sranja) je 6600kg.To mi je jedan od boljih kukuruza onako odokativno.
 
DKC 5717, obisli jedan krug, ili ti oko 32 ara, prinos 1600 kg, odnosno oko 5000 kg/ha. Vlaga 17%. S obzirom da mi je to najgora njiva, a jos i uvratina, za dalji rezultat ostajem blagi optimista.
 
Danas probana Sykora jedan prohod (6 red na 512m duzine) kroz sredinu table da se vidi kakvo je stanje.Izmereno 2110kg sa 19%vlage.Sacekacu jos 10-tak dana jer cu sav kukuruz lagerovati kuci.Prinos ide cak i malo vise nego sto ocekujem jer sam vadio priblizne proseke.Slika nema jer moji nece da se zajebavaju sa slikanjem a ja ne smem napolje jer sam operisao oci.Nadam se kad bude glavno da cu smeti na njivu.
 
juce obrano 4 kj.predusev psenica u pitanju pioner n 43 fao 690 gustina setve 21 cm. 100 kg npk 15 pri setvi u redove i 100 kg uree pri zagrtanju napunjene 3 zmaj 8t i 1 loznicka 5t
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh