Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam pri kraju sa vrsidbom. Prinosi su bili od 1200-1800kg po jutru. Sutra vrsem poslednju parcelu, ako me ona ne izvadi nista nece.:osmeh: Juce sam prisustvovao vrsajui gde je bilo oko 150 kg po jutru. Gledao sam i danas dok su vrli kukuruz sa drzavne zemlje, to je zali boze da je moje ja bi ga istarupirao, tu nema ni 100kg po hektaru. U principu ja sam zadovoljan, hvala ovoj nasoj teskoj zemlji sto je i to izgurala, kad se ovaj IDIOT odozgo nije setio dva meseca da je popisa.
 
Nazalost Srbin jesam, slavu ne slavim. Ja sam sa bogom raskrstio jos pre desetak godina, ako je ovo pravda sto on radi onda mu ja i oca i mater i njemu i njegovoj pravdi. Izvinjavam se za off.
 
Ma ima tu i ljudske gluposti, kod nas, na primer, ove godine nije bilo bila pustena voda u kanalima, tek su se setili u avgustu da je puste, boli koga k. za nas.
 
Ja sam pri kraju sa vrsidbom. Prinosi su bili od 1200-1800kg po jutru. Sutra vrsem poslednju parcelu, ako me ona ne izvadi nista nece.:osmeh: Juce sam prisustvovao vrsajui gde je bilo oko 150 kg po jutru. Gledao sam i danas dok su vrli kukuruz sa drzavne zemlje, to je zali boze da je moje ja bi ga istarupirao, tu nema ni 100kg po hektaru. U principu ja sam zadovoljan, hvala ovoj nasoj teskoj zemlji sto je i to izgurala, kad se ovaj IDIOT odozgo nije setio dva meseca da je popisa.

malo mi smesno ovo za idiota! al nismo ni svesni koliko ce ova susa uticati na mentalno i psihicko zdravstveno stanje kod onih ljudi koji ce imati ovako idotske prinose, a zaliha nema jer je sve ulozeno u zemlju...
 
Nazalost Srbin jesam, slavu ne slavim. Ja sam sa bogom raskrstio jos pre desetak godina, ako je ovo pravda sto on radi onda mu ja i oca i mater i njemu i njegovoj pravdi. Izvinjavam se za off.

Pravda bi bila kada bi svi dobili po delima svojim a to bi tek onda bio rusvaj, ovo nije ništa. A kad neko kaže da je raskrstio sa Bogom je isto kao kada bi telo reklo da je raskrstilo sa mozgom. Izvinjavam se za skretanje sa teme ali kada nam je loše svi se setimo Njega, uglavnom da Ga pljujemo a kad je dobro onda jedi, pi, veseli se i ne misli puno. Još ćemo mi da stavljamo prst na čelo.
 
Kod dvojice privatnika iz Progara, to su oni kukuruzi uz sam Bojcin prvi od Progara kad ides. Kazu da je na parceli pored bilo malo bolje, mada ne verujem. Onih 150 kg je bilo u ataru prema Kupinovu na privatnoj parceli.
Da, da. Nisam isao do sume, znam da nisu neki. Ovi najveci odradise silaze skoro sve. Oni jedni izgleda da nece ni raditi zetvu. Oni drugi sam siguran da nece skoro 100%. Ovi treci rade sa tuznim prinosima.
 
Svaka cast za ovo:"A kad neko kaže da je raskrstio sa Bogom je isto kao kada bi telo reklo da je raskrstilo sa mozgom."
I samo da dodam:"Boga nema samo za onoga ko ga ne traži. Traži ga, i on će ti se javiti."
Bice bolje dogodine ne vredi se nervirati...
 
168agdj.jpg
29cnw5z.jpg

33dxhr6.jpg
rvvhud.jpg

6,5 jutara 16 t, Pioneer P12
 
Obran AS73, na 80 ari 4500kg klipa, Kermes je još jako zelen za branje, nadam se da će on biti bolji...
 
Ma kakvi, znam koliko oces od 0-400 kg/ha. Moj drug je vec ljudima tanjirao njive gde uopste nisu ulazili da beru. A i sam sam video nekih 200-300 ha, gde nema nista.
 
parcela od 36ha,svuda okolo je bilo nesto. negde kao da nije susa,ponegde losije,negde bolje ali je bilo a u sredini potpuno nista.
 
Obrali jednu prikolicu N61, sa 24 reda krcata zmajevka, taj je imao u subotu 26,6% vlage.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh