Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas počeo berbu kukuruza , prvi utisci nisu loši . Njiva ( kukuruz ) srednje klase sorta pioneer N43 20 redi tojest 1 kj u klipu stao u Zmajevku od 8 t .

U proseku očekujem 4 tone po kj suvog zrna iz čardaka .
 
Danas pokosio jednu parcelu od 50ari sorta NS5043 sejan 05.04.2012 u startu bio najbolji bačeno oko 2.5 vagona stajskog đubriva i predsetveno 100 kg uree, dva puta prihranjen folijarno mortonikom , prinos nepun bunker Zmaja(u zrnu) oko 2 tone, inače njiva se nalazi sto metara od sela
 
Poslednja izmena:
2sb78sx.jpg
70yzjt.jpg
r9mnw1.jpg

da vidite kako slavonske gice vrše kukuruz ,ovako izgleda 5 i po jutara u dva komada

- - - - - - - - - -

ostale samo uvratine do sela
 
Ja sutra skidam 5 jutara dekalb 5783,mislim da će zmajevka biti dovoljna,nažalost...ali ipak uzeću jednu prikolicu u rezervu ako me iznenadi ...
:osmeh:
 
Danas rađeno F38 6100 kg na 4 KJ vlaga 14%. Napredujemo polako prema boljim njivama.
 
Ljudi gde predajete kukuruz,cuvate kuci,na lager ili prodajete...I kod nas poceli neki da krune na njivama,ovo nikad nije bilo.Suncokret se vrse,repa se vadi,soja se vrse i kukuruz se negde bere a negde vrse...
 
ja sam jutros brao lošije kukuruze, na 2 kj 5000 kg u klipu...

- - - - - - - - - -

KATASTROFA!
 
Kod mene danas zavrseno branje koje je trajalo od petka. Na svim parcelama primenjena ista agro tehnika i djubrenje a i kise su sve dobijale jedva a prinos su sledeci zavisno od sortimenta...
AS 63-6000kg/he klipa
AS 57-3000kg/he klipa
ZP 505-5000kg/he klipa
PAKO -4000kg/he klipa
NS 6030-1000kg/he klipa

Posle ove berbe mogu reci prosek oko 4500kg/he klipa, a kada ga dogodine okrunim iz cardaka nadam se da ce biti 3000kg suvog zrna za prodaju. sa ovim rezultatima sam pokrio troskove ulozenog, zarade nema.
 
i mi danas brali, drzavna zemlja 1kj neznam koji je hibrid jer mi je neko posejao njivu, pa smo i pozurili da je oberemo da je isti nebi i skinuo, 1 loznica nisam ni ocekivao vise...
a posle presli na DKC 6089, i prijatno se iznenadili, na pisacu u temi Dekalb...
 
Danas krenuli sa berbom na 3 lanca 2 trotonke i 1 petotonka B23, nisam ih merio al jako lose, sutra idemo dalje nadamo se malo boljim prinosima:osmeh:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh