Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Aman covece ne lupaj uzmi knjige i citaj da Ti se ljudi ne smeju po PP.Okani se vise GMO,ako imas slike Tvojih kukuruza,za sta i sluzi ova tema okaci ako nemas prebaci sa nea GMO temu pa pisi do mile vollje.
Hehe, isto bih i ja vama mogao reci, posto sam i ja dobio par pp u kojima se ljudi cude Vasim glupostima... Uglavnom, posto ultra hibridi nisu GMO, ovo i jeste prava tema. Sve sto ste dosad napisali svodi se na YOUTUBE, i na "rek'o mi Jockovic da je gen od Monsanta" (ne sporim da nije, ali biste trebali znati da Monsanto nema ISKLJUCIVO GMO biljke).
Ja vam vise necu replicirati, jer vidim da ste vi dobijanjem diploma iz skupih skola, zatvorili sebe za bilo kakva druga znanja...Sto bi rekao jedan moj profesor, a mislim da bi Vas jako dobro opisalo:"Cuvaj se coveka koji je procitao jednu knjigu, taj sve zna".
 
Druze oldtimer isto tako postoji izreka:"Koliko glava toliko misljenja" tako da se mozete nastavljati u beskraj...Aj preklinjem te nemoj vise o GMO..mislio sam da se zavrsilo...bukvalno se ljudi iskljuce cim pocnes prepirku...neinteresantno a i nije prica za ovaj forum
 
Ja obrao moj kukuruz prinosi nikakvi na njivi od 56 ari 1000kg zrna odprilike ali su ulazile i divlje svinje...a druga njiva od 1.20ha oko 1200kg zrna....pozdrav
 
danas poceli branje , jako razocaran, jedna zmajevka po hektaru( u klipu) sa dobrom namerom. puna puna agrotehnika a rod izostao ovaj put. radi se o hibridu pioneer N43:sta:
 
Generalno je zalosno, ali ima i parcela de se dobro drži, a videćemo kad ovršemo koliko ima... Inale ovro sam par jutara uslužno, oko 2 do 3 metera su imali po jutru...
 
prava tuga,draga i ja se vozikali mopedom tim putem uz dunav,to je trebao biti dan za uzivanje ali je krajolik bio veoma tuzan
 
danas uradjena jos jedna parcela,pola dekalb 4590 a pola 5276... nikakve razlike u prinosu nisam primetio!prinos skoro 2t po kj,srednje zalosno al idemo dalje... :ppozdrav:
 
@olalija
Ova ti nije loša...:osmeh:

@lazarmatic
A šta možeš, što bi reko jedan moj drugar, moralo je i ovo jednom da se desi...
 
Sutra krece vrsidba. Merena vlaga danas, DKC 5276-13,3%, DKC 5717-19.7%, V74 od 17,3%, do 18,2%, F38 15,4%. Tezina zrna u klipu od 130-220 grama. Neki srednji prosek, na osnovu sklopa (racunao sam na 45000 biljaka, posto ima dosta jalovog), i tezine zrna, koji ocekujem je oko 6,5 t/ha.
 
Sutra krece vrsidba. Merena vlaga danas, DKC 5276-13,3%, DKC 5717-19.7%, V74 od 17,3%, do 18,2%, F38 15,4%. Tezina zrna u klipu od 130-220 grama. Neki srednji prosek, na osnovu sklopa (racunao sam na 45000 biljaka, posto ima dosta jalovog), i tezine zrna, koji ocekujem je oko 6,5 t/ha.

I mene zanima ishod posto imas raznih hibrida a i solidnu tezinu klipa u zrnu

- - - - - - - - - -

Takva je i moja matematika o prinosu
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh