Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imam problem sa jazavcima,napali mi kukuruz,da li da oberem kukuruz,a los je zelen ili da posecem sa sve stablo?Nije velika njiva,50 ari!
 
Imam problem sa jazavcima,napali mi kukuruz,da li da oberem kukuruz,a los je zelen ili da posecem sa sve stablo?Nije velika njiva,50 ari!
Beri ga zelenog i rasiri po cardaku,ambaru cemu god da se prosusi par dana ova temperatura + vetar ima da se osusi! Gde ces da seces 30.000 stabljika,tovaris-istovaras...Kako hoces ali ne moze sada da bude toliko zelen da ne moze da se obere,jedino da je sejan krajem maja,pocetkom juna...
 
Bolje džabe sedeti nego džabe raditi.Naša kuća radi onako kako misli da joj se isplati dok dogovori sa drugima koji rade iste usluge ne mogu da se ispoštuju jer svi kažu jedno a rade drugo_Ove godine berba je izuzetno teška što zbog lošeg kukuruza što zbog loših vremenskih uslova.
 
2h6qzhx.jpg
nx28om.jpg
2j165u8.jpg
2zxo77r.jpg
Danas obrao jednu parcelu oko 040 ari kukuruz NS6010 ima gaoko 6.5 tona sobzirom kakva je godina ja sam zadovoljan , inače brao je član John sa belorusom 52
 
Kolko sam razumio spasoje je kosio kombajnom , ne brao . Ovde je kombajniranje od15-20km , a uglavnom 20km (100e/ha) .
Slikao sam jedan kukuruz od ponekog koji je dobio možda crvenilo , mada mi se čini da je to ipak nešto drugo :

DSC03039.jpg


klip je sasvim normalan :

DSC03040.jpg



Inače unutra kad se udje leti jako mnogo nekih sitnih bubica , liče na čamice kako ih mi ovde zovemo , ni to dosad nisam vidio
 
Kod nas je isto 25 branje imaju neki idu brati i po 18 a neki i po 30, a sa kombajnom ja mislim da ce biti 25 tako sam barem prosle godine placo.Kod mene neki ljudi beru rucno posto nema nista nebi moglo platiti troskove branja, nekidan sam vozio jednom kosi kukuruz n 0,15 ha bilo pola korpe traktorske.
 
Nije crvenilo_Ono pocinje tako sto na stablu pocunju prvo crne fleke velicine 5x2cm i za nekih 10-tak dana pocinje stablo da se susi.To se javlja kad kocanka bude formirana a zrna se tek naziru.Ove godine sam to pratio na vise hibrida a pogotovo kod mene na KWS jer sam bio siguran da ga nece zaobici kad je krenula ona susa.Isto to sam i primetio na Agristeru kod prijatelja ali on bas nema nista jer mu je i diabrotika (zasticenjo Poncom 1.25) pojela svilu tako da je i ono stablo koje nije dobilo crvenilo propalo..Parcela mu je 7ha.Do njega KWS Karmas odlican,bez crvenila samo je popadao od onog vetra ali je klip vec bio u zavrsnoj fazi tako da ce dobro proci.
 
Govorite o ceni branja, samo me zanima da li je to po jutru ili po hektaru.
Kod mene se još ne bere a priča se da će branje beračima koštati 150€/ha, ni berač neki neće pokriti a gde su ostali troškovi.
 
Nije crvenilo, to je rumenilo od sramote sto ga tako zelenog poredimo sa ovom nasom bedom. Moj ko limun vec jedno 15-20 dana. Malo ga i beru onako usput. Eh sto mi ne padne saka.
 
Govorite o ceni branja, samo me zanima da li je to po jutru ili po hektaru.
Kod mene se još ne bere a priča se da će branje beračima koštati 150€/ha, ni berač neki neće pokriti a gde su ostali troškovi.

Pa ako tako malo kukuruza ima, što ga ne oberete rukom, pa vam ostane 105 evta.....
 
ja juce obrao komsiji 50 ari,imao je 3 puna bunkera od kk 30. odprilike to je 1500 kg na 50 ari,on kaze da je zadovoljan. inace u pitanju je as 62. kod nas je 100e po ha branje
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh