Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ja startujem sa berbom sledece nedelje,ali bojim se po ovako suvom vremenu i da berem, jer nema ni jutarnje rose pa kako ce se to brati,i pretoplo je z ovo doba godine a kise nema na vidiku.
 
Mi smo juce obrali 2.25kj AS72,1 kamionka od 14t i 1 kikindska prikolica u vrh pune.Za ovu godinu,jako dobro.
 
juce obrao 7 kj.prinos oko 2 t nesto malo jace,dkc 6089 sejan 08.04.na 21 cm 100 kg 15 u vrstu pri sejanju i 100 kg.uree pri zagrtanju.ceo dan duvao vetar ali je jako lepo ocistio berac.
 
Juče rađene dve najgore parcele: DKC 5378 predusev lucerka na 3kj cc 2500 kg, vlaga 18%; a DKC 4590 na 1,5kj 1100 kg, vlaga 16,4%.
 
ja sam zadovoljan sa dkc ove godine kod nas naspram susne godine za sada prinos zadovoljavajuci spram drugih kukuruza kako izgledaju.
 
Danas obrali Pionir D11,na 2,5 kj dve prikolice od 4 t fest napunjene i jedna ravna od 5 t.
 
Upravo sam bio da obidjem kukuruze ,svi sejani na 24,5cm, i tako naprimer AS 72 zadovoljavajuci i spreman za berbu, klipovi debeli duzine 20 cm sa 18 redova zrna, ali ih bar ima dosta i tu ocekujem neki solidan prinos i ako bude 1 zmajevka na jutru puna klipa bicu srecan,dalje kws kermes jos uvek sirov,vlage ima preko 30 garant klip dugacak oko 20cm i ima 20 redova zrna, taj ce jos da saceka sa berbom, mada su mu klipovi solidno naliveni i popunjeni, a najvise sam se razocarao u NS 6043, polegao ima dosta jalovoh ne oplodjenih klipova i tu ce rod da omane,dok ostali hibridi poput AS 62 i nekih NS, se jos uvek dobro drze,ali ipak rod ce biti sareni,sve zavisi od njive koja je kolko kise dobila.

levo AS 72 desno Kws kermes
2qvr4vm.jpg
[/IMG]
 
Loše, loše... Da ipak nešto nije do DKC hibrida?

Ja i dalje tvrdim da hibridi trenutno odigravaju vaznu ulogu za ovu godinu bez obzira na FAO grupu i vreme setve.Ogranicavam se na kukuruz sejan na repistima jer jos nisam video da i jedan nesto valja.DKC ove godine najveci gubitnici ove godine.Tacno u ataru moze da se prepozna DKC doduse odredjeni hibridi jer nema nista.Da li je u pitanju sam proces proizvodnje semena,dorada ili sama sorta hibrida koja ne moze da izdrzi ovakve uslove.Ima parcela sa NS hibridom koji nisu ni osetili ovu susu i moja procena je da na tim parcelama nece ici ispod 6t/kj.

- - - - - - - - - -

Pa vi ste stvarno nadrljali , kodnas lane na onakoj suši ipak nije bilo takvih rezultata. Jel zapamćena godina sa lošijim prinosima?

Sa kukuruzom ja nesto ne pamtim toliki podbacaj ali 2000 god soja,zito......600kg/kj i jedva se zito pokosilo jer je bilo 30cm visine pa su kombajni rasturali do zla boga jer nije bilo dovoljno mase da bi se moglo kvalitetno izvrci.
 
Juce merio vlagu sa pionira V52 (fao 430), sejan 27.04. vlaga je bila 18,2, a na drugom otkupnom mestu isti uzorak 17,9, znaci sledece nedelje vrisidba moze da pocne.

A na slici je D12 sejan 02.05.

2012-09-02-2-zeljdos.jpg
 
B08 21% vlaga, K67 13,5 i 13,3%, V74 na suncokretistu 10% vlaga, F73 12%, Agrister 22% i LG35.35 21% , Pioneeri svi imaju sem B08 tvrdu sapurinu(kocanku) LG hibridi kocanka se sva giba i uvrce kao da je od gume. Setva je bila od 06.4 do 11.4 Predusev svuda psenica, predsetveno 150kg po kj uree i prihrana 50kg po kj An. Sutra krecemo da rokamo. Firma u Melencima kukuruz placa 26 din na blatobran, nisam video tablicu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh