Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
To si 100% u pravu i ja danas kada sam video semeski kukuruz obran a preko outa njega 10m obicni kukuruz
Izolacija do m...ga! Eno drugar iz Semenskog mi se zali kaze nikad gori kukuruz nisu primali,Pioneer je u pitanju,kaze jako lose!Puno bolesti,crva,vlaga pala ispod 25% a to je za semenarstvo jako lose!Zrno se vise ostecuje,ima vise rastura i ako ga malo u susari preprze tacno ispuca i mogu da ga bace,a proizvodnja skupa u vraziju mater.Zato ce biti skup!
 
Danas obrao 3.5kj u pitanju je D12. Jedna zmajevka i dve petotonke. To mi je najbolja parcela ove godine. Sutra nastavljamo na slabijim parcelama. Slike postavljam čim stignem.
 
DKC ima neki kod drugara u apoteci.Mislim da je 4590 ovo ostalo nemam pojma...Ako si raspolozen sutra cu ga pitati,mada je nedelja i ne radi se...
Moze 4590 bi i najvise voleo od svih ranih DKC. Javi na pp da ne spamujemo temu kad nesto budes saznao.

Pionir F-73 imaš u Pančevu poljo.apoteka "Agina" a Dkc 4590 u Crepaji poljo.apoteka "Vitamix Klas", Jasam kupio i od jedne i od druge, ako saznaš gde ima Dkc 5276 javimi i ja bi kupio.

Zahvaljujem na pomoci. :ppozdrav:
 
Danas isao na jednu parcelu (3,5 ha) da dobijem priblizan prinos.Uzorkovano je na dva mesta jer je cela tabla ista tako da nemam potreba da berem vise.Radi se o Sykori sejana 03.04 sklop u nicanju 62000billj/ha u berbi ce biti oko 56000.Po ovome prinos ce biti onako kako sam i mislio 60-70% od prinosa od prosle godine.Na dva uzorka kolicina je 11,5 i 9kg/14m30cm.Sa 9t/ha bih bio zadovoljan i idem na taj prinos.Kukuruz je oko 22-25% vlage cim moze da se kruni na obican krunjac. http://
uzorak.jpg
o ovom kukuruzu je rec http://
ovaj.jpg
http://
zrno.jpg
 
Odlično za ovu godinu . Nego sad kad vidjeh tvoju sliku sjeti se da sam kod mene u kasno sijanom kukuruzu (4.6.) primjetio poneku stabljiku koja je dobila sada ljubičastu boju i list isto . Nikad to ovde nisam primjetio. Klip je normalan a boja lista nije crvena nego baš ljubičasta . To ima na ponekom kukuruzu i nisu jedan do drugog . Dali je to i ovde stiglo crvenilo ili je to nešto drugo?
 
Odlično za ovu godinu . Nego sad kad vidjeh tvoju sliku sjeti se da sam kod mene u kasno sijanom kukuruzu (4.6.) primjetio poneku stabljiku koja je dobila sada ljubičastu boju i list isto . Nikad to ovde nisam primjetio. Klip je normalan a boja lista nije crvena nego baš ljubičasta . To ima na ponekom kukuruzu i nisu jedan do drugog . Dali je to i ovde stiglo crvenilo ili je to nešto drugo?
Ako je klip normalan onda nije crvenilo,polomi klip na pola i ako su zrna normalna uredu je,ako su sitna i ucmana onda ga napalo crvenilo.
 
Odlično za ovu godinu . Nego sad kad vidjeh tvoju sliku sjeti se da sam kod mene u kasno sijanom kukuruzu (4.6.) primjetio poneku stabljiku koja je dobila sada ljubičastu boju i list isto . Nikad to ovde nisam primjetio. Klip je normalan a boja lista nije crvena nego baš ljubičasta . To ima na ponekom kukuruzu i nisu jedan do drugog . Dali je to i ovde stiglo crvenilo ili je to nešto drugo?
@Momo druze crvenilo je ne brini,nema sta drugo,Klip ce polako iz dana u dan da se susi i ostace suv i lagan!Dobro je da nije veca steta po par komada to se tolerise i ne utice toliko na prinos,prosle godine deo Srema i Macva su imali jako velike probleme i stete skoro do 70-80%
 
Savato ako je stabljika dosla do ljubicaste boje klip mora da je vec suv.
Ne mora da znaci ako je kasnije sejano hoce stabljika da bude ljubicasta a klip se drzi do nekle,medjutim u branju je to isti taj suvi klip,mora da se sasusi,mozda manje nego u normalnim okolnostima ali nije pravi klip!Ja imam na postrnom kukuruza od 22-maja na par mesta isto ljubicasta stabljika a kada zaljustis klip vidi se da polako uvlaci zrno i bude savitljiv
 
I ja sam počeo sa kukuruzom, jednu parcelu smo obrali ručno, zato što mi treba kukuruzovina u trampu za stajnjak. Na pola jutra jedna petotonka lepo napunjena.... ja sam zadovoljan...
 
Pogledaću opet baš me zanima , nisam čuo dosad da je bilo crvenila u Bosni , samo to nam još fali. Inače njiva je prvi put orana ledina , moglo bi se reći i krčevina nakon par godina , a susjedna je strnje pšenice , i to se uklapa
::jako_besan::.
 
Momo skoro pa da nema veze sta je bio predusev jer crvenilo prvenstveno dolazi zarazenim semenom , pa onda u stresnim uslovima se siri.
Inace sire ga se jedne njive na drugu cikade kojih ove godine bas ima.
Na nasem terenu KWS je ove godine najzarazeniji i prvo se na njemu pokazalo.
 
Odlično za ovu godinu . Nego sad kad vidjeh tvoju sliku sjeti se da sam kod mene u kasno sijanom kukuruzu (4.6.) primjetio poneku stabljiku koja je dobila sada ljubičastu boju i list isto . Nikad to ovde nisam primjetio. Klip je normalan a boja lista nije crvena nego baš ljubičasta . To ima na ponekom kukuruzu i nisu jedan do drugog . Dali je to i ovde stiglo crvenilo ili je to nešto drugo?

Da,crvenilo je zakucalo i kod Vas.Kod KWS se i prvo pojavljuje na fao 600.Kacio sam slike od Korimbosa,znaci od prve do zadnje stabljike sve do jedne je crvenilo uhvatilo.Pre neki dan kad sam obilazio njive pa sam pogledao klip jeste sasusen i zrna su ucmanula ali posto se bude sve radilo sa koombajnom ,nakupice se i tu koje zrno od njega.Nema veze koji je usev pored,crvenilo napada hibride koji su manje tolerantni na njega.
 
Kod mene je u pitanju jako kasno sijana njiva , tu je pola dkc440 , a pola pioneer f58 . Moraću pogledati ponovo i vidjeću koji je hibrid , čini mi se da je f58.
 
Pogledaću opet baš me zanima , nisam čuo dosad da je bilo crvenila u Bosni , samo to nam još fali. Inače njiva je prvi put orana ledina , moglo bi se reći i krčevina nakon par godina , a susjedna je strnje pšenice , i to se uklapa
::jako_besan::.
Nije bilo dok ste sejali domace hibride.
 
Juče sam u prolazu kraj njive ubro jedan klpi dkc 6120 sa moje njive i jedan neki zp sa komšijine koji je 7cm duži i približno iste debljine , možda malo tanji. Kad sam smrvio , zp je imo 220g zrna a dkc 270g.
 
Ja sam brao uslužno u petak. Parcele ispod Savskog mosta na graničnom prelazu. 1.klasa zemlje.5ha.4 kamionke 46 t. vlaga 16% cena o.5o KM.tj.O25.e .Pare na vagi,kako vi kažete tel kel,bez odbijanja.Nećete verovati gazde kao nezadovoljni sve se nešto češkaju po glavi i zagledaju po parceli kao gde je taj kuku.Kad se setim mojih parcela naj više sam volio uzeti neku kandžiju pa sve po ušima .Stvarno su neskromni.A kada su dolazili sve se uvijali može li malo jeftinije pošto je suša pa ovo pa ono a ja još i pristanem.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh