Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Obran 684 na tri kj pola prikolice trotonke oko 5 meteri u klipu, to je jedna od bolji njiva gde se i video po koji klip,,tuga..
 
Cuo danas f 38 oko 1500 po kj dok novi Lg hibrid (ne znam oznaku) skoro 2500 po kj. vlaga 13%... N01 preko vagon po ha...ali u delu gde Begej se ranije izlivao pa su niske podzemne vode..
 
Danas probno vršio: F38 na 1,5kj 4980kg vlaga 16,5% ima malo više primesa. Sejan 14.4. na 18cm, predusev pšenica.
 
Takav prinos nikad , al nikad nije do hibrida . Daleko više će roditi "osmak" ako je godina normalna.

Gresis,kod nas Kostic iskljucivo seje DKC a ima jedna od parcela koju radi izvesni Lazic iz Golubinaca prema NS od Indjije (kod deponije ko zna) u pitanju je DKC ne znam tacno koji hibrid nema ni cokanj a kamoli klipic a preko puta (10m)kukuruz mislim da je Pioner ima solidan prinos.Jos kako ima uticaj hibrid.Moj drugar sa 50ha ne moze da nadje uzorak u njivi da pokaze sta je rodilo, kao na pre par stranica sto ima onaj video.Takodje u pitanju DKC.
 
@mindjar

Momo ne gresi u svom stavu. Ove godine usled velikih temeratura a male vlaznosti vazduha oplodnja je bila jako losa. Kako se kojoj fao grupi zalomilo tako je i prosla. I u godini sa ovako malo padavina bi bilo bar 2t/kj samo da su temperature bile ispod 35 stepeni. Agronom iz Stapara je misljenja da zemljisna susa nije odigrala ni 5% problema od VAZDUSNE suse tj temerature vazduha i male vlaznosti vazduha.
 
Bojcetic

Taj agronom je 100% upravu. Došao kući malopre , DKC 4888 11 % vlaga 500 kg/kj , DKC 5699 1500 kg/kj 13 % vlaga...... :sjasi:
 
Samo cu se nadovezati da jednostavno ove godine u mom ataru ima hibrida i pioneera ,dkc pa imam i ja LG gde trcis trcis pa naidjes na klip. I da, definitivno nije doslo do oplodnje! Zbog prevelike uglavnom rekao bi vazdusne suse, pa su tako razliciti hibridi razlicito podneli to.
 
Situacija je takva kakva je,bolje nema.Brat danas istarupirao 25 k.j kukuruza,nema ni klipica na toj parceli.Neki su upropastili i ovo malo sto je rodilo_Ovrsili kasnije fao grupe pa im se upalio,neki lopataju danonocno ne bi li ga spasili i tako.
 
Ovo je tuga ljudi...na tim njivama je palo oko 40 litara kiše posle snega...a snega je palo oko 40 litara ukupno... parcela gde mi je F02 je dobila možda oko 20 litara od snega...
 
Izvinjavam se ako sam promasio temu, ali vidim ovde se najvise spominje vlaga kukuruza. Interesuje me gde ima da se kupi merac vlage i koja je njegova cena?
 
Sada ovrsio jednu najlosiju parcelu,prinos oko 500-700kg/kj,to je percela gde sam imao napad divljih svinja,a ostavili su malo i meni,steta od svinja 35./. Dok izracunam ulozeno djubrivo 350kg/kj i vsridba,zarada ravna 0
 
uradjene dve parcele kukuruza danas..

prva parcela dekalb 4590 sejan na 17cm-prinos 1000kg/kj vlaga 12.7

druga parcela as 54 sejan na 20cm-prinos 2500kg/kj vlaga 11.9
 
Da li neko zna gde ima semena kukuruza? Dekalb i Pionir fao max 500. N01, F73, B08 itd, dkc 4590, 4964, 5276, 5143 itd Kolicina za 20ha.
 
Pionir F-73 imaš u Pančevu poljo.apoteka "Agina" a Dkc 4590 u Crepaji poljo.apoteka "Vitamix Klas", Jasam kupio i od jedne i od druge, ako saznaš gde ima Dkc 5276 javimi i ja bi kupio.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh