Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dosta ima okrunjenih klipova. Da ti to ipak okrunis kombajnom (ako imas jos koju knjivu 434)?
 
sa koliko procenata vlage se treba raditi u zrnu, lagerovati ga na podno skladiste a da se ne pokvari, iz licnog iskustva. koliko procenata vlage prilikom izvrsaja se moze povecati vlaznost?
 
Sve preko 14% nije sigurno čuvati , a i tada je najbolje da prodje kroz sušaru dabi se očistilo od pljeve.
Kroz kombajn se digne 1-2% , ali bez sušenja znači 14 i manje procenata i redovno kontrolisati da se ne krene grijati.
 
Usluzno danas drugari kosili jednom liku i sa 3.5 kj kazu 40m ukupno...ako se po jutru dan poznaje mi u Zrenjaninskom ataru ugasili smo
 
Ja sam jutros isao da berem, krenuli prvo KWS Kitty i ima mnogo budji neke na njemu pa smo odustali inace koliko smo imali na par krugova i pogledom na ostatak njive ima sigurno puna prikolica od 4t klipova na jutru, ostavljeno je da se kosi kombajnom. Dalje smo presli na Agrimaks i kad sam krenuo da berem nisam mogao da verujem, klipovi veci nego 640, rasipao se iz bunkera prva 4 reda , kako smo krenuli ka sredini njive sve losija oplodnja, na pola klipa zrna ili prazni. Nabrali jednu prikolicu tehnostroj 4t na 12 redova ,duzina njive 400m i napustili. Takodje ce kombaj na zavrsi
 
Ja moj moram skidati najkasnije za 7 dana,otpasce klip koliko je labav na najmanjem povetarcu,treba u silos a ovi jos ne primaju...trka s vremenom
 
Pionir ove godine totalno podbacio.Znam coveka iz susednog sela(nebi da ga imenujem)istarupirao je do sada oko 60 kj Pionira.Radi samo pionir ima jos oko 240kj.Godinama radi pionir i ima ugovor sa njima......Strasno !!!!
 
Vracao se danas iz BG ,kad ono PKB skida kukuruz, Classovi lete po njivi sigurno 12-15km/h ne moze adapter da provuce stabljike, a kukuruza nista.
 
Pionir ove godine totalno podbacio.Znam coveka iz susednog sela(nebi da ga imenujem)istarupirao je do sada oko 60 kj Pionira.Radi samo pionir ima jos oko 240kj.Godinama radi pionir i ima ugovor sa njima......Strasno !!!!
Mozda kod vas,ali u nasem ataru samo pionir ostao,ovo sve izgorelo,nema nista...Ja u nedelju berem D11,pa cemo da vidimo kakav je prinos.
 
Ja cu u utorak i sredu skidati kukuruz. U cetvrtak vidim da se najavljuje kisa. Sad je vlaga oko 16. Tamman cu se uklopiti. Maksimalna cena koju sam uspeo izvuci za sada je 27din sa njive. Jos cekam firmu sa kojima vecinom trgujem da se izjasne o ceni.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh