Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Na ulazu u Zrenjanin sam video da se kruni kukuruz ,a malo potom sam sreo i par prevoza u klipu.Rano je krenulo.
 
Eh da je vise ovakvog kukuruza...Sejan 22-og maja na 21,5 nije jos podgoreo,evo slika,hibrid KWS Kity,Kermess,AS72 i jos nesto sve izmesano.Postrno posle mladog luka
hwy59v.jpg
1g68eb.jpg
2vb7d5d.jpg
xpu2a.jpg
 
@savato
Ovo ce biti jedan od boljih kukruza ove godine. Savrseno mu se zalomila kisa pd 100l krajem jula :osmeh:
 
Kod mene u obliznjem selu sam uradio 30 jutara kukuruza usluzno,ima koji imaju 200kg na jutro,a najvise su imali1400kg po jutru,dzabe sve kada je krs zemlja,tuga....
 
Upravo smo uradili pionirov A 79 koji je bio na 1 kj na probi, odprilike oko 20 meteri, a vlagu ćemo sutra videti... Inače zrno nikakvo, jedva smo kombaj podesili da čisto radi...
 
Ove godine treba dooobro paziti oko skladištenja kukuruza , biće kvarenja svake vrste. Stočari koji kupuju kukuruz za svoje potrebe trebali bi dobro paziti , biće svakakvog otrova. Vjerovatno će i izvoznici (ako bude izvoza) imati problema ,jer zasad kod otkupa ne obraćaju pažnju na neke stvari kao što je aflatoksin.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh