Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne mogu da verujem .............................. ::jako_besan::
 
@danijella
Imam drugara kojem je majka iz Conoplje. Po njegovim recima ima delova gde je bas losa zemlja. E sad, ne znam na kakvoj zemlji su tvoji kukuruzi ili im se zalomila losa oplodnja.
 
Ovo je pionir B23 jako je lepo izgledao al na kraju evo šta je ispalo.Površina oko 10 jutara šteta 100%Na svim površinama pod kukuruzom mi je rađena analiza zemljišta i prema tome je rađeno đubrenje.U proseku za kukuruze sam bacao 550-600kg raznog veštaka po hektaru.
Kao da je moj snimak,identicno...ponegde deluje da ima klip,pogotovo na uvratinama,ali kad se rasperusa-nula...covek da sedne,gleda u onu silnu masu na njivi i place...eto,cele godine dajes sve potrebno,i na kraju saceka te ovako nesto...cudna je ova fabrika pod otvorenim nebom...do samog kraja ne znas sta te ceka.
 
Strasno, stvarno je zalosno, sta ces da radis ?, hoces li to skidati uopste ?
B 23 i ZP 677-684 idu pod tarup oko 20 KJ. AS-72 10KJ probaću kombajnom u zrno biće možda za kombajn. F02;NS 640;ZP 666 idu u klipu al toga sve zajedno ima manje od 10 kj. NS 6030 je otišao u silažu imao je neki klip.

- - - - - - - - - -

@danijella
Imam drugara kojem je majka iz Conoplje. Po njegovim recima ima delova gde je bas losa zemlja. E sad, ne znam na kakvoj zemlji su tvoji kukuruzi ili im se zalomila losa oplodnja.
Nemam ja loše zamlje.Ovaj B23 je na zemlji druge klase sa skoro 5% humusa.
 
ljudi glavu gore iduca ce biti bolja.nego pocnite polako sa spremanjem zemlje i udrite tu psenicu u fulu i naplaticete i ovu i narednu godinu
 
To i nebi bila neka silaža a i ima mnogo plesni,buđi i ostalog tako da se nebih ja sa tim baš igrao a i šta bih ja sa tolikom silažom.
 
Ovo je strašno , ima toga i kod nas a prošle godine je bilo još i više , ali nebi trebalo ljudima postavljati pitanja na kolko si sijao , koji hibrid i sl . Stvarno nema smisla , nemu tu agrotehnika nikakve veze , stvar je vremenskih prilika i to je to .
Šta oću da kažem , provlači se ovde teza da treba dosta rjedje sijati , a ja nisam siguran u to . Ovakvih slučajeva ima bez obzira na gustinu .
Danijella , nemoj da ti pada na pamet da pališ ovo niti preduboko zaoravati , nije da te tješim al sam znaš da je svo djubrivo tu. Isto tako treba jako paziti na herbicide koji su se slabo razložili .
 
Ja mislim da bi u dosta slucajeva redja setva pomogla. Bio sam na njivi komsije koji seje Pioneer-e. Gde je nikao svaki kukuruz nema klipa uopste a tamo gde je veci razmak ima dobrih klipova. Na mojoj parceli koja je pored komsijine i posejan LG 34.75 nema apsolutno nista (osim na uvratinama) jer je nikao svaki i vlatao kad je bio prvi talas u julu.
 
Svaka cast,ful ulaganja u vecini slucajeva donose ful prinos!na koje rastojanje si sejao kukuruz?

To sa ful ulaganjem ove godine se uopste ne odrazuje na prinos imam parcela gde sam bacio djubriva kao i na sve druge njive a inace su i mrsavije njive samo ime im kaze koliko su dobre(crna bara 5-6, klasa) pa cu u toj bari imati ekstra prinos, dak na nekoj licno mojoj i mnogo kvalitetnijoj zemlji ce biti katastrofalan!!!
 
Samo vas slusam o gustini jer od nje samo semenari profitiraju :( a paori isfrustrirani nakraj godine . Ako cemo iskreno gde je spartac zaparao tu su klipine za pricu kod nas na gornjem terenu . Zasto preterivati sa gustinom jer 40 000 biljaka/Ha * 250 grama po klipu daje 10 tak tona a sto je najvaznije ima neka sigurnost kada se povuce crta kroz godine bolje svake imati 7 - 9t / ha iz manja ulaganja nego jedne imati 15/Ha a tri nista ili minus a ulaganja lete u nebo + arenda a mnogima je presela ove god . Mozda ta gustina negde i uspeva al kod nas ne a imamo i donjeg terena dosta . Kod nas niko od starijih paora ne seje na manje od 30 i ne pre 1 maja . Ne kazem da ovako treba i da je dobro ali se kroz godine pokazalo kao uredno .
 
@telnett
ja se potpuno slazem sa tobom. Sledece godine cu probati sa redjom setvom. Jedino me kod redje setve plasi lose nicanje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh