Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kiraj...i prosle si godine imao takav prosek po klipu i postigao "moglo bi se reci" rekordan prinos ako se dobro secam blizu 8t po kj...kakva je generalno situacija kod tebe na dekalbu npr. jedan ili vise klipova,oprasivanje,jalovost...
Malo sam prelistao kako je bilo prošle godine .Sve ukazuje da se prošlogodišnji rod neće ponoviti.:sta:

http://poljoinfo.com/showthread.php...uza-(Monsanto)&p=361474&viewfull=1#post361474

http://poljoinfo.com/showthread.php...uza-(Monsanto)&p=374065&viewfull=1#post374065
 
attachment.php
as72,kermes,sycora,640. jutros slikano.
attachment.php
 
A da nisu mozda uzimali malkice sa uvratina?kod nas kad gledas kukuruze po ataru izgledaju super,udjes 10 metara u njivu-super...udjes 30 metara u njivu-izadjes napolje i ceo dan te boli glava!
 
A da nisu mozda uzimali malkice sa uvratina?kod nas kad gledas kukuruze po ataru izgledaju super,udjes 10 metara u njivu-super...udjes 30 metara u njivu-izadjes napolje i ceo dan te boli glava!
to je 100%tacno,ima njiva koje su dobre samo na pocetku i kraju a kada udjes unutra nema nista.

- - - - - - - - - -

2 ujaka imaju 640 ove godine,doneli klipove za uzorke k'o u najboljim godinama,sve nas je iznenadio kako je dobar.

ja imam na jednoj parceli 640 i sycoru pola pola i 640 je nacisto razocarao,oplodnja mu je katastrofano losa dok na sycori nema da fali ni zrno,jeste da 640 ima dobar i veliki klip ali ovi kukuruzi novije generacije su daleko bolji i kvalitetniji u svakom pogledu.bar je kod mene tako
 
Evo kako se to resava kod komsija:
Proglasena elementarna nepogoda za cijelu Zagrebacku zupaniju.Velike stete na poljoprivrednim kulturama kukuruza.
Samo nasi tvrde da nema uslova za elementarnu nepogodu.
 
Kod nas u ataru,bar deo koji sam danas video,kukuruz ubrzano zri.Koji su kasnije sejani su lepo izgledali posle one kiše od pre 20-tak dana ali, sada ih ova toplota ubija.
 
Evo kako se to resava kod komsija:
Proglasena elementarna nepogoda za cijelu Zagrebacku zupaniju.

Kod komsija je i prosle godine u delovima Backe proglasena elementarna nepogoda. A ja kad sam pitao u opstini oko toga, a sve po zakonu, kad su krenuli da palamude, odmah sam uradio nalevo krug. E, sad sam dobio inspiraciju jos svasta da napisem, ali neka.
 
A da nisu mozda uzimali malkice sa uvratina?kod nas kad gledas kukuruze po ataru izgledaju super,udjes 10 metara u njivu-super...udjes 30 metara u njivu-izadjes napolje i ceo dan te boli glava!


svi cemo se mi vratiti na 640 pre ili kasnije. kod mene on uvek belezi dobar prinos tj stabilan ,ne ide preko 12t po ha ali ne pada ni ispod 8t u ekstremnim godinama poput ove. ne trpi veliki sklop,sejem ga na 27 cm i uvek svaki rodi i ti jako dobro. ove godine mi je rod ns 640 duplo bolji nego zp 684 i zp 666. sejan 29-og aprila. i drugi koji su ga sejali hvale se sa njim. e sad sto vi hocete da fao 600 sejete 1-og aprila pa ga susa satre u po njega najgorem trenutku sami ste krivi. ja cu dogodine sejati pocetkom aprila fao 300 i 400 a krajem aprila fao 600 i time mislim da izbegnem da mi se kukuruzi oprasuju u vreme najvecih vrucina. ovi rani ce da nalivaju zrno jos dok imaju vlage u zemlji a kasniji ce da sacekaju malo podnosljivije dane. to je moj stav a svako nek radi kako misli da mu je najbolje
 
to je ok što planiraš da fao grupu 300 i 400 seješ početkom aprila ali taj iz fao grupe 600 sejan prvog maja taman stiže da ga crvenilo omlati
 
Ja licno ne sejem 640 od prosle godine,ako oni kazu da im je dobar ja jos zadovoljniji jer cemo cale i ja brati a on se lako bere. :cool:
Inace sad sam ovu nedelju u NS-u pa kad odem kuci polovinom sledece krecemo u berbu ranih i jednom ujaku da oberem malo 640 fali mu za svinje.
 
Gde ima da se nabavi staro seme KWS Kermess i Korimbos,ako neko zna neku apoteku neka napise u ovoj temi ili u pp. Ako nekog interesuje DKC 4590 ima kod mene u apoteci jos 4-5 vreca od 80.000 zrna a cenu bih vam kasnije rekao posto nisam ni pitao!Ja gledao FAO 600 grupi,nema nista,sve poslato u dor.centre na predeklaraciju!
 
svi cemo se mi vratiti na 640 pre ili kasnije. kod mene on uvek belezi dobar prinos tj stabilan ,ne ide preko 12t po ha ali ne pada ni ispod 8t u ekstremnim godinama poput ove. ne trpi veliki sklop,sejem ga na 27 cm i uvek svaki rodi i ti jako dobro. ove godine mi je rod ns 640 duplo bolji nego zp 684 i zp 666. sejan 29-og aprila. i drugi koji su ga sejali hvale se sa njim. e sad sto vi hocete da fao 600 sejete 1-og aprila pa ga susa satre u po njega najgorem trenutku sami ste krivi. ja cu dogodine sejati pocetkom aprila fao 300 i 400 a krajem aprila fao 600 i time mislim da izbegnem da mi se kukuruzi oprasuju u vreme najvecih vrucina. ovi rani ce da nalivaju zrno jos dok imaju vlage u zemlji a kasniji ce da sacekaju malo podnosljivije dane. to je moj stav a svako nek radi kako misli da mu je najbolje

Ako ti možeš da znaš unapred kad će biti vrućine, onda slobodno batali poljoprivredu - možeš zgrnuti mnogo veće pare na vremenskoj prognozi... :osmeh:
 
Juče bio u obilasku njiva, Dekalb 5276 uglavnom, klipovi i nisu tako loši, svega 10-15% jalovih stabljika na ovu i ovakvu godinu, ali što ima zlatice, vašiju, plesni, i to svaki klip...
 
to je ok što planiraš da fao grupu 300 i 400 seješ početkom aprila ali taj iz fao grupe 600 sejan prvog maja taman stiže da ga crvenilo omlati
ja ne kuburim sa crvenilom. nema ga u mojim kukuruzima sejanim oko prvog maja.

- - - - - - - - - -

Ako ti možeš da znaš unapred kad će biti vrućine, onda slobodno batali poljoprivredu - možeš zgrnuti mnogo veće pare na vremenskoj prognozi... :osmeh:
vrucine su najvece u vreme zetve....to ne treba mozgati mnogo da bi zakljucio... a ti si neki duhovit?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh