Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
cemu tolika zurba da se ovrse kukuruz,ima dana bez kise koliko hoces.ja imam njive gde sam merio da ima 15.6 kada ga okrunim sa 10-tak klipova,i necu ga dirati jos 10 dana...
 
Na ovom mom pioniru klipovi na dole obešeni, stabljika suva, pa ajd da probamo, al je bio jedan deo do kanala zelen, pa smo odustali a i da imamo da ranimo svinje, više se sojom neisplati toviti...
 
Poslednja izmena:
juce obrao 2 hektara u klipu pionir F58,posejan 30.marta na razmak 16,5cm i tri puta navodnjavan,mislim da je bilo 17 koseva ZMAJ 222

- - - - - - - - - -

juce obrao 2 hektara u klipu pionir F58,posejan 30.marta na razmak 16,5cm i tri puta navodnjavan,mislim da je bilo 17 koseva ZMAJ 222
 
Evo moje situacije,stabljika je davno podgorela skoro do klipa,dosta jalovih ali ima i dobrih,prosek tezine zrna je od 50g pa do 150g,suseno na suncu 2 dana pa mereno...tolika raznolikost od minijatura pa do dobrih klipova..sta ce na kraju biti....ne znam...sa 2.5-3 tone po jutru skakao bi ko nenormalan od srece
adgs5z.jpg

33z2o2x.jpg

34zj2n9.jpg

63vxif.jpg

15gy3cj.jpg

1zme8nd.jpg

dotjpt.jpg
 
Ko zna sta moze biti....racunajuci za jutro: od oko 43000 biljaka posejanih na 1 jutro nek je 30000 ok sa tezinom klipa u zrnu od 100g minimum to je tacno 3t po jutru....ima odlicnih klipova od skoro 200g u zrnu,dosta sa oko 150 ali i onih sa svega 50g...uzeh neki minimum od 100g u zrnu koji mora biti...nemoj da me bedacis;)))
 
sa poslednje 4 slike jedva 1,5t ako bude.MK comerc u Indjiji prodao u zakup vise od 50% zemlje,izgleda je Kostic utero u tesno.Na 80% povrsina nema nista.
 


levo Pioneer D12,desno F02
290 kg/h MAP
290 kg/h UREA
Prskano Tarot+
Medjuredna obrada x1

- - - - - - - - - -



levo KWS KITTY desno KWS KERMES
290 kg/h MAP
290 kg/h UREA
Prskano Tarot+
Medjuredna obrada x1
 
Lepi klipovi,eto ovi tvoji nisu bas osetili susu...imas li jalovih biljaka i da li su ovo prosek ili si pobrao vece i znas li koliko ima u zrnu KWS KITTY?
 
Odgovor za F.E.A.R.
Znas kako,mislim da smo mi ovde dobili jednu vecu kisu vise od proseka,ne znam jel kisa u pitanju ili vestak ili nesto drugo ali ove godine sam prvi put bacio MAP bas zbog deficita nase zemlje u kolicini fosfora.Inace sve parcele su posejane od 20.04-25.04.Klipovi nisu birani,recimo da ima i malo manjih a mozda i malo vecih.Na Kermesu vecina biljaka nosi 2 klipa,stim da je drugi manji.Jalovih biljaka mozda 5 % vise od toga sigurno ne,sejano je 5 % redje od preporucene setve.Tezinu zrna nisam merio
 
Bice tebi lepa godina sa ovim cenama:)))
Vecina je kao kod kristala.Moj je dobio jednu da kazes kisu oko 27 jula,cela sezona nula...
 
Posle 30 i nešto sati na suncu,prosek po klipu od oba hibrida je malo više od 150 g.

P7220024.JPG
 
Danas bio malo u obilasku,za 10-ak dana mislim da cu poceti sa berbom u klipu DKC 6120.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh